Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
13-12-2016 12:33

NESTMEDIC – wielokrotnie nagradzana spółka idzie na NewConnect. Wkrótce ruszają zapisy na akcje.

Spółka NESTMEDIC, która stworzyła jedno z najbardziej innowacyjnych rozwiązań telemedycznych 2016 roku – Pregnabit, zdecydowała się wejść na NewConnect. Spółka chce pozyskać środki na ekspansję zagraniczną oraz dalszy rozwój produktów.

NESTMEDIC – wielokrotnie nagradzana spółka idzie na NewConnect. Wkrótce ruszają zapisy na akcje.
d38tfrn
d38tfrn

Spółka NESTMEDIC, która stworzyła jedno z najbardziej innowacyjnych rozwiązań telemedycznych 2016 roku – Pregnabit, zdecydowała się wejść na NewConnect. Spółka chce pozyskać środki na ekspansję zagraniczną oraz dalszy rozwój produktów. Działa na szybko rozwijającym się rynku digital health, którego wartość dziś wyceniana na 80 mld dolarów ma wzrosnąć do 2020 roku do ponad 200 mld USD. Zapisy na akcje, które zadebiutują na NewConnect w pierwszym kwartale 2017 roku, ruszają w połowie grudnia.

Inwestorzy nieustannie poszukują innowacyjnych spółek, potrafiących wykorzystać i połączyć nowoczesne, łatwo skalowalne technologie z istniejącymi potrzebami rynku. Branżą, która przyciąga coraz więcej uwagi i kapitału, jest digital health oraz telemedycyna. To bardzo duży sektor, ale wciąż brakuje w nim lidera. Nie brakuje natomiast spektakularnych sukcesów. Jednym z nich pochwalić się może polska spółka NESTMEDIC.

NESTMEDIC powstał w 2014 roku. Za projektem stoi dr n.med. Patrycja Wizińska-Socha, dziś Innowatorka Roku 2016 według MIT Technology Review. Według Financial Times – jedna z osób wyznaczających standardy innowacyjności w Europie Środkowo-Wschodniej. Dwa lata temu stworzyła zespół skupiający unikatowe kompetencje naukowe, medyczne, technologiczne i sprzedażowe. Przekonała do swojego pomysłu aktywnych inwestorów i aniołów biznesu. W ciągu kilkunastu miesięcy zespół zrealizował innowacyjny na skalę światową produkt – jeden z najbardziej zaawansowanych diagnostycznie i technologicznie telemedyczny system KTG do zdalnego przeprowadzania kontrolnych badań i analizowania wyników.

Według raportu firmy PwC „Pacjent w świecie cyfrowym” z 2016 roku rynek telekonsultacji w Polsce osiągnął tempo 110% wzrostu rocznie – liczba telekonsultacji podwoiła się w okresie zaledwie 12 miesięcy. Eksperci szacują, że w przyszłości liczba pacjentów korzystających z telemedycyny w całej Europie Środkowo-Wschodniej CEE będzie wynosić 14,1mln. Jednocześnie – mimo tych wszystkich zmian kardiotokografia niewiele się zmieniła od ponad 5 dekad.

d38tfrn

- Dajemy lekarzom, położnym i pacjentkom urządzenie łączące specjalistyczny, mobilny sprzęt medyczny, technologie chmurowe i zaawansowaną algorytmikę. Można powiedzieć, że wprowadzamy kardiotokografię w XXI wiek. Jest taka potrzeba. Podczas badań rynku zauważyliśmy znaczną grupę pacjentek mających trudne doświadczenia, takie jak historie poronień, trudności z zajściem w ciążę. Dla takich kobiet Pregnabit to nie tylko bieżące monitorowanie stanu płodu i możliwość kontroli nad sytuacją, ale też związane z tym poczucie bezpieczeństwa – tłumaczy Patrycja Wizińska-Socha.

Spółka właśnie otrzymała certyfikację CE oraz ISO 13485, która pozwala firmie sprzedawać produkt w Unii Europejskiej, otworzyła też Medyczne Centrum Telemonitoringu. Niebawem rozpocznie sprzedaż swojego rozwiązania w innowacyjnym modelu abonamentowym. Biorąc pod uwagę rozwój globalnego rynku telemedycyny, NESTMEDIC planuje sprzedaż nie tylko w Polsce, ale i w innych krajach świata. Spółka rozpoczęła proces certyfikacji na rynkach zagranicznych, wystąpi między innymi o certyfikat FDA, czyli amerykańskiej Agencji Żywności i Leków. Rozpoczęto już rozmowy z globalnymi partnerami, którzy mają pomóc w ich zdobyciu. Jedną z pierwszych klinik testujących system Pregnabit będzie renomowany szpital w Niemczech.

- Sprzedaż na rynkach zagranicznych jest dla nas bardzo ważna. Ceny za badania na rynkach globalnych potrafią być cztero-, a nawet pięciokrotnie większe niż w Polsce. Dodatkowo na części rynków są refundowane, a to oznacza, że państwa i instytucje rozumieją konieczność przeprowadzania profilaktycznych działań telemedycznych i są gotowe w nie inwestować. To dla nas duża szansa, tym bardziej że już teraz widzimy ogromne zainteresowanie globalnych partnerów naszym rozwiązaniem. Podczas niedawno zakończonych światowych targów Medica przeprowadziliśmy wiele rozmów z dystrybutorami, którzy zainteresowani są sprzedażą naszego urządzenia m.in. w USA, Australii, Kanadzie, Brazylii oraz krajach UE – komentuje dr n. med. Anna Skotny, wiceprezes zarządu NESTMEDIC.

To właśnie na rozwój sprzedaży w Polsce i za granicą NESTMEDIC chce przeznaczyć pieniądze pozyskane ze sprzedaży akcji. Spółka liczy na 4 mln zł. NESTMEDIC planuje także zaawansowane prace nad kolejną wersją urządzenia Pregnabit. Spółka chce wprowadzić do swojego portfolio zupełnie nowe produkty, które będą uzupełniać ofertę podstawową.

d38tfrn

- Rynek bezprzewodowych i mobilnych rozwiązań stosowanych w obszarze opieki zdrowotnej jest bardzo chłonny i będzie rósł w średnim tempie 23% i 41% rocznie. Mamy nowoczesne i innowacyjne urządzenie, które ma szanse ten rynek podbić. Nie poprzestaniemy jednak na tym. Profilaktyka w ciąży nie kończy się na KTG. Mamy doświadczenie, doskonały zespół i przemyślany model biznesowy. Wykorzystamy to także przy projektowaniu i wprowadzaniu na rynek nowych produktów – mówi Patrycja Wizińska-Socha.

Zapisy na akcje NESTMEDIC ruszają w połowie grudnia i potrwają do końca roku. Oferta prywatna jest skierowana do inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych. Firma zadebiutuje na NewConnect w pierwszym kwartale 2017 roku. Już teraz można kontaktować się z firmą doradczą Capital One Advisers, aby dowiedzieć się więcej o spółce.

* ##Pregnabit i jego twórcy w oczach ekspertów Pregnabit i jego innowacyjność zostały już wielokrotnie docenione przez ekspertów. Jego pomysłodawczyni, dr n.med. Patrycja Wizińska-Socha, otrzymała od MIT Technology Review prestiżowy tytuł Innowatora Roku 2016. Fundacja Res Publica, Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki, Google i dziennik „Financial Times” umieściły ją na liście „New Europe 100” – stu osób wyznaczających standardy innowacyjności w Europie Środkowo-Wschodniej. Sam Pregnabit został uznany za najbardziej innowacyjny produkt telemedyczny na Międzynarodowych Targach Medycznych WIHE. Potencjał firmy docenili eksperci odpowiedzialni za program akceleracyjny Orange Fab, a jej międzynarodowe ambicje pozytywnie oceniło Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
*
Artykuł sponsorowany

d38tfrn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d38tfrn