Program Rodzina 500+ jeszcze nie ruszył, a oszuści już wyłudzają na nim pieniądze

PAP | aktualizacja 2016-01-04 (16:33) 1 rok 3 miesiące 20 dni i 41 minut temu
 
376808i2.jpg

Powstające strony internetowe, na których rzekomo można pobrać wniosek o przyznanie świadczenia na nie są w żaden sposób związane z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - ostrzega resort.

"W mediach społecznościowych pojawiła się nieprawdziwa informacja, że od stycznia 2016 r. wchodzi 500 złotych na dziecko wraz z możliwością pobrania gotowego wniosku. Podawany jest link do strony z wnioskiem, gdzie za jego pobranie trzeba wpisać numer telefonu. Jest to próba wyłudzenia pieniędzy za pobranie wniosku. Inicjatywa ta nie była konsultowana z Ministerstwem Rodziny, Pracy Polityki Społecznej" - podał w poniedziałek resort, który przygotowuje przepisy realizujące program Rodzina 500 plus.

Jak podkreślono, wniosek o przyznanie świadczenia wychowawczego zostanie dopiero opracowany przez MRPiPS, będzie on darmowy i dostępny także na stronie internetowej ministerstwa.

Wnioski - podkreślił resort - będzie można go składać od momentu startu programu, co według zapowiedzi powinno nastąpić w kwietniu tego roku.

Zgodnie z projektem świadczenie wychowawcze 500 zł będzie wypłacał urząd miasta, gminy, ośrodek pomocy społecznej lub gminne centra do realizacji świadczeń.

Projekt ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci (Program Rodzina 500 plus) jest w trakcie prac legislacyjnych. Jak podało MRPiPS, zakończono już etap uzgodnień międzyresortowych i projekt odpowiedniej ustawy znajduje się w konsultacjach społecznych, które mają potrwać do 21 stycznia.

Polub WP Finanse na Facebooku

Oceń
tak 0 50,00%
nie 2 50,00%

Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!

Znajdź pracę z pracuj.pl

Skorzystaj

Kategorie:

Przydatne linki:

Partnerzy serwisu: