Rowery miejskie wracają na ulice. Według JCDecaux prawie 5 tys. jednośladów jest niesprawnych

(PŁ), Money.pl | dodane 2016-03-02 (13:50) 1 rok 1 miesiąc 22 dni 3 godziny i 21 minut temu
 
303164i2.jpg

Mimo niesprzyjającej aury, w poniedziałek w Warszawie, a we wtorek we Wrocławiu, rozpoczął się kolejny sezon wypożyczalni rowerów miejskich. Nie wszędzie jednak start przebiegł równie pomyślnie. Jak podaje francuski dziennik „Lemonde”, firma JCDecaux, obsługująca systemy rowerów miejskich w Paryżu, Marsylii, Lyonie i Tuluzie, wycofała z ulic 4600 jednośladów ze względu usterkę niebezpieczną dla użytkowników.

Według JCDecaux, w rowerach miejskich używanych we francuskich miastach, może wystąpić awaria tylnych hamulców i dlatego firma zdecydowała się na przeprowadzenie akcji serwisowej. W opublikowanym komunikacie zapewniła również, że do tej pory nie doszło do wypadków związanych z tą wadą. Blisko 5 tys. jednośladów trafi w ręce mechaników, a na ulice wrócą one na początku kwietnia. Producent dodaje, że rowery, które pozostały do dyspozycji użytkowników są całkowicie bezpieczne. O akcji serwisowej producent powiadomił zarejestrowanych użytkowników.

W Polsce obsługą sieci rowerów miejskich zajmuje się spółka Nextbike Polska. Działa ona od 2012 roku na licencji niemieckiej firmy Nextbike GmbH. System wypożyczalni funkcjonuje m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Opolu, Krakowie, Katowicach, Poznaniu oraz Białymstoku. Do dyspozycji mieszkańców stolicy jest 3039 jednośladów, a w sieci „Wrocławski Rower Miejski” jest ich 740. W Warszawie w ubiegłym roku z systemu korzystano 1 975 tys. razy, a we Wrocławiu prawie 860 tys. razy.

Polub WP Finanse na Facebooku

Oceń
tak 0 50,00%
nie 0 50,00%

Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!

Znajdź pracę z pracuj.pl

Skorzystaj

Kategorie:

Przydatne linki:

Partnerzy serwisu: