Ranking "50 największych banków w Polsce" rozstrzygnięty

Wirtualna Polska | dodane 2013-06-18 (18:44) 3 lata 10 miesięcy 7 dni 17 godzin i 15 minut temu | 128 opinii
 

Rozstrzygnięto 18. już ranking "50 największych banków w Polsce" nagrodę Główną zdobył PKO Bank Polski S.A., a odebrał prezes zarządu Zbigniew Jagiełło.

Na drugim miejscu znalazł się Bank Pekao S.A. Certyfikat odebrał wiceprezes zarządu Marian Ważyński. Miejsce trzecie przypadło BRE Bankowi S.A. Dyplom wręczono wiceprezesowi zarządu, dyrektorowi banku ds. operacji i informatyki Jarosławowi Mastalerzowi.

Zwycięzcą kategorii Consumer Finance (czyli banków oferujących kredyty konsumenckie) został Bank Pocztowy S.A. Okolicznościową statuetkę odebrał wiceprezes zarządu Szymon Midera. Drugie miejsce zdobył Idea Bank S.A. Certyfikat to potwierdzający wręczono członkowi zarządu Dariuszowi Makoszowi. Miejsce trzecie przypadło Alior Bankowi S.A. Nagrodę otrzymał Robert Midura – prezes zarządu Alior Raty Sp. z o.o., dyrektor generalny obszaru operacji w Alior Banku S.A.

W kategorii Banków finansujących nieruchomości triumfował: Deutsche Bank PBC S.A. Statuetkę wręczono prezesowi zarządu Leszkowi Niemyckiemu. Na drugim miejscu podium znalazł się Idea Bank S.A. Nagrodę odebrał Dariusz Makosz. Trzecie miejsce zajął Euro Bank S.A. Certyfikat to potwierdzający otrzymał wiceprezes zarządu Krystian Kulczycki.

Triumfatorem kategorii Sprawność działania okazał się Santander Consumer Bank S.A. Statuetkę odebrał prezes zarządu Arkadiusz Przybył. Drugie miejsce przypadło Bankowi Handlowemu w Warszawie S.A. Nagrodę wręczono wiceprezesowi zarządu Witoldowi Zielińskiemu. Trzecie miejsce zajął Deutsche Bank Polska S.A. Stosowny certyfikat otrzymał prezes zarządu Krzysztof Kalicki.

W tym roku Kapituła Rankingu i redakcja "Miesięcznika Finansowego BANK" przyznały dwie równorzędne nagrody specjalne. Są to: "Innowator Rynku Bankowego 2012 Roku" oraz "Wizjoner Rynku Bankowego 2012 roku".

Tytuł "Innowatora Rynku Bankowego 2012 roku" otrzymał prezes zarządu PKO Banku Polskiego S.A. Zbigniew Jagiełło. Redakcja "Miesięcznika Finansowego BANK" postanowiła uhonorować prezesa największego polskiego banku tym tytułem za: pierwsze na rynku internetowe konto dla dzieci, czyli reaktywację liczącej 80 lat idei Szkolnych Kas Oszczędności (SKO), Kredyt Obrotowy MSP do wysokości 1 miliona złotych z decyzją wciągu 24 godzin oraz platformę LEM, która jest unikalną formą konsolidacji rynku inwestorów kapitałowych oraz polskich przedsiębiorców. Wprowadzony już w tym roku program bankowości mobilnej IKO oraz przejęcie przez PKO BP aktywów banku Nordea i jego spółek tylko potwierdzają trafność wyboru laureata.

Tytuł "Wizjonera Rynku Bankowego 2012 roku" przypadł prezesowi zarządu Banku Zachodniego WBK Mateuszowi Morawieckiemu. Niestety nie mógł on przybyć na uroczystość. W jego imieniu nagrodę odebrał Andrzej Burliga, członek zarządu Banku Zachodniego WBK. Tytuł został przyznany za udaną operację połączenia macierzystej instytucji z Kredyt Bankiem. W opinii reaktora naczelnego MF BANK, naukowców i dziennikarzy sam sposób przeprowadzenia fuzji banków oraz ambitne plany na przyszłość, które w kolejnych latach pozwolą bankowi BZ WBK S.A. stać się trzecią grupa bankową w Polsce, robią ogromne wrażenie.

Uroczysta gala "Miesięcznika Finansowego BANK" była zwieńczeniem tegorocznej edycji "HORYZONTÓW BANKOWOŚCI". Uroczystość rozpoczęto od wręczenia nagród dziennikarskich ZBP im. Mariana Krzaka. Dwie pierwsze nagrody otrzymali: Wiktor Legowicz za rzetelną prezentację tematyki ekonomicznej na antenie Polskiego Radia oraz za wieloletnią pracę na rzecz edukacji ekonomicznej Polaków, oraz Jacek Uryniuk za umiejętne i konsekwentne prezentowanie tematyki finansowo-bankowej, a szczególnie za przybliżanie czytelnikom nowoczesnych produktów bankowych i ich prezentację przystępnym dla czytelnika językiem.

W uroczystości uczestniczyli między innymi posłowie i senatorowie na czele z senatorem Kazimierzem Mariuszem Kleiną, przewodniczącym Komisji Budżetu i Finansów Publicznych; prof. dr hab. Jerzy Osiatyński, doradca ekonomiczny Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej; przedstawiciele rządu, wśród których był Piotr Piłat, dyrektor Departamentu Rozwoju Rynku Finansowego w Ministerstwie Finansów; reprezentanci urzędu Komisji Nadzoru Finansowego z Wojciechem Kwaśniakiem, zastępcą przewodniczącego KNF; przedstawiciele Narodowego Banku Polskiego wraz z członkami zarządu prof. dr hab. Małgorzatą Zaleską oraz Eugeniuszem Gatnarem; delegaci świata nauki, z prof. dr hab. Elżbietą Mączyńską, prezesem Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego; członkowie Rady Związku Banków Polskich z jej przewodniczącym, prezesem Banku BPS S.A. Tomaszem Mironczukiem; przedstawiciele Związku Banków Polskich, którym przewodniczył prezes Krzysztof Pietraszkiewicz; członkowie Związku Rewizyjnego Banków Spółdzielczych, pod kierownictwem prezesa Pawła Pyzika.

Polub WP Finanse na Facebooku

Oceń
tak 1 20,00%
nie 4 80,00%

Opinie (128)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
1
~kredyt 2013-11-19 (15:03) 3 lata 5 miesięcy 6 dni 20 godzin i 56 minut temu

Moze i glupia sprawa. Mam konta w 4 bankach. Wszedzie olewali mnie rowno, opowiadali glupoty jak idiocie. Przechodzilem ulica obok patrze Meritum Bank, juz zrezygnowany wszedlem. Nie jest to reklama. Zalozenie konta trwalo tak dlugo ze chcialem juz sobie pojsc. Jednak panienka co 1 minute mnie uspokajala, bylo milo i widzialem ze sie stara tylko "cos w systemie". Zrozumialem i bylo to faktycznie to, wiec jej wybaczylem. Ale juz zapytanie o kredyt to byla pestka. W przeciagu paru doslownie minut, bez poswiadczen i innych papierow byla decyzja. Wprawdzie nieco mniejsza niz sadzilem bo nie mialem tych dokumentow, fakt nastepnego dnia ok. poludnia mialem juz pieniadze na koncie. Jedno powiem bank to bank, ale ten mi sie sprawdzil, w mBanku mam konto od samego poczatku obroty mialem takie ze az,az (chyba z -pol miliona) i nic zadnej oferty nawet karty na 1000 zl, a jak cos chcialem to narobili mi takiej wody z mozgu ze zdrunialem i do dzisiaj mam jakies glupie wspisy w BIK. Jeszcze raz bank to bank jest wtedy dobry jak daje jak nalezy oddac to jest tak jak z sasiadem, pozycz od niego 1000 zl stracisz sasiada, dlaczego bo trzeba mu oddac. I to jest cala prawda.

odpowiedz

6
0
~niezadowolony 2013-10-19 (11:04) 3 lata 6 miesięcy 7 dni i 55 minut temu

Gdzie tabela banków?

odpowiedz

0
10
~basia 2013-06-20 (21:39) 3 lata 10 miesięcy 5 dni 14 godzin i 20 minut temu

a ja ufam open finance, mam u nich lokaty, dobrze oprocentowane a teraz rozgladam sie razem z doradca za kredytem na mieszkanie

odpowiedz

1
12
~proalior 2013-06-19 (08:32) 3 lata 10 miesięcy 7 dni 3 godziny i 27 minut temu

Konto osobiste i bank Alior Sync zostały wyróżnione w plebiscycie Złoty Bankier 2012 w trzech kategoriach: najlepsze Konto dla internauty, najlepsza bankowość mobilna oraz najbardziej innowacyjny produkt - Wirtualny Bank Alior Sync. Alior Bank odnotował także największy w sektorze bankowym przyrost liczby prowadzonych rachunków osobistych dla klientów indywidualnych. W ciągu ostatniego roku liczba kont w Alior Banku niemal podwoiła się. Szczegółowe warunki sztandarowego projektu Aliora jakim jest konto osobiste można sprawdzić tutaj: dolinku.pl/aliorsynckonto

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
2
~kapusta 2013-06-19 (23:33) 3 lata 10 miesięcy 6 dni 12 godzin i 26 minut temu

Dla mnie nie jest dziwnym że pko bp znalazł się na 1 miejscu. IKO jest rewelacyjne specjalnie założyłam sobie konto. Nie płace nic za jego prowadzenie – pod warunkiem, że ściągnie się na swój telefon aplikację IKO (jeśli tego nie zrobi – 6.9 zł miesięcznie), no ale o to chodzi więc to nie jest żaden problem, 0 zł za krajowe przelewy internetowe, 0 zł za wypłaty z ponad bankomatów PKO Banku Polskiego oraz BZ WBK i 0 zł za dostęp do usług bankowości elektronicznej iPKO.

odpowiedz

10
2
~rate 2013-06-18 (22:48) 3 lata 10 miesięcy 7 dni 13 godzin i 11 minut temu

A GDZIE TEN NAJLEPSZY ALIOR hihihihhhhhhiiiiiiiiiiiiiiiii

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

29
0
~bolo 2013-06-18 (23:51) 3 lata 10 miesięcy 7 dni 12 godzin i 8 minut temu

- to jest jeszcze jakis polski bank ?

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

4
0
~bawcie się 2013-06-19 (13:06) 3 lata 10 miesięcy 6 dni 22 godziny i 53 minuty temu

Na Titanicu grali do końca

odpowiedz

4
0
~ola 2013-06-19 (12:18) 3 lata 10 miesięcy 6 dni 23 godziny i 41 minut temu

A każdy z nich to lichwa.

odpowiedz

1
0
~obs321 2013-06-19 (11:20) 3 lata 10 miesięcy 7 dni i 39 minut temu

Ranking? Jaki ranking? To przeciez wiadomo ktore banki w PL sa największe - bylo sie mnie spytac, to bym Wam powiedizal

odpowiedz

Znajdź pracę z pracuj.pl

Skorzystaj

Kategorie:

Przydatne linki:

Partnerzy serwisu: