Pleśń w kubeczkach-niekapkach dla niemowląt. "Tego nie da się umyć"

Jacek Frączyk, WP | aktualizacja 2016-03-04 (16:26) 1 rok 1 miesiąc 25 dni 16 godzin i 34 minuty temu | 19 opinii
 
380506i2.jpg

Przez media społecznościowe na całym świecie przelała się fala zdjęć, prezentujących spleśniałe wnętrza kubeczków-niekapków. To nie z winy rodziców. Konstrukcja kubka uniemożliwiała mycie części, w której zbierała się pleśń.

Tommee Tippee to znana brytyjska marka, która już od ponad pół wieku produkuje wysokiej jakości akcesoria dla dzieci i niemowląt. W Polsce jej produkty sprzedaje m.in. sieć Smyk. Firma jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych producentów na świecie.

Wśród wyrobów dla dzieci firmy Tommee Tippee dostępne są smoczki, gryzaki, kubki-niekapki i inne naczynia do samodzielnej nauki jedzenia.

Marka słynie przede wszystkim z nowoczesnych butelek do karmienia. I to właśnie w określanych nawet jako „designerskie” kubkach-niekapkach rodzice na całym świecie odkryli niemiłą niespodziankę.

"Specjalnie zaprojektowany, żeby dziecko łagodnie przeszło od piersi mamy do picia z kubka” - tak mówi reklama kubeczków Tommee Tippee Sippee. Simon O'kanada, który żyje ze swoją rodziną w Montrealu dał się jej skusić. Od pewnego czasu zastanawiał się jednak, dlaczego jego syn tak często choruje. Pewnego razu coś go tknęło i postanowił pogrzebać w używanym przez małego kubeczku-niekapku. Oderwał na siłę zawór z tej części kubeczka Sippee, którą dziecko bierze do ust i odkrył wewnątrz... zbiorowisko pleśni.

Problem w tym, że tej części nijak nie da się dobrze umyć, a o tym, że w środku jest pleśń można się dowiedzieć dopiero rozerwawszy plastikową część na kawałki.

Zdjęcie przesłane na facebooka 18 lutego przez przyjaciółkę O'kanady, Marie-Pier S. L'Hostie wywołało reakcję tysięcy ludzi na całym świecie. Każdy rodzic, który używał kubka Tommee Tippee Sippee brał do ręki śrubokręt, lub nóż, żeby odkrywać podobne niespodzianki w kubeczkach swoich pociech.
facebook screen

 

Wymienią wadliwe części. Producent przeprasza

Producent nie kazał na szczęście długo czekać ze swoją reakcją. Zapowiedział wielkie zmiany w projekcie swoich kubków po setkach zdjęć przesłanych na firmowego facebooka.

"Zdrowie i pomyślność dzieci jest celem wszystkiego co robimy i traktujemy problemy z kubeczkami Sippee bardzo serio”- pisze spółka w swoim komunikacie. "Sprzedaliśmy miliony kubeczków Sippee na całym świecie i otrzymywaliśmy dotąd bardzo dobre komentarze ich użytkowników, ale zauważyliśmy ostatnio w mediach społecznościowych, że część użytkowników ma problemy z czyszczeniem zaworu. Bardzo za to przepraszamy”.

W najbliższym czasie feralna część kubeczka będzie wymieniana, a spółka zobowiązała się do wysłania oburzonym rodzicom nowego produktu. Ma nim być chwilowo przeźroczysty zawór, który pozwoli zauważyć, czy w środku zbiera się bród.

Niedługo firma ma zacząć produkcję takiego zaworu, który da się łatwo rozszczepić i wymyć od środka. Na razie przedstawiła na swojej stronie filmik instruujący, jak myć dotychczasową wersję.

"Alternatywnie będziemy zaszczyceni oferując rodzicom kubek z innej serii, jeśli tego sobie życzą. Każda opcja (zastępczy zawór, lub kubek innej serii - przyp. red.) będzie dostarczona bez żadnych opłat".

Przedstawiciel marki na Polskę przesłał nam komunikat skierowany do klientów:
"Zachęcamy wszystkich właścicieli kubków niekapków z jednoczęściowym zaworem, których dotyczy problem do kontaktu. Niezwłocznie będziemy wysyłać im bezpłatnie nowe, przezroczyste zawory, które nie powinny sprawiać już kłopotów. Powinno to ułatwić czyszczenia i pozwolą upewnić się rodzicom, że zawór podczas mycia został całkowicie wyczyszczony. Klienci mogą kontaktować się z nami bezpośrednio pisząc na adres: reklamacje@akpol.com.pl.

Powyższy problem dotyczy jedynie kubków niekapków z jednoczęściowym zaworem i nie ma związku z pozostałymi produktami Tommee Tippee (nie dotyczy kubków i bidonów ze słomką)."
 


Polub WP Finanse na Facebooku

Oceń
tak 7 70,00%
nie 3 30,00%

Opinie (19)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~ilona 2016-08-16 (19:27) 8 miesięcy 13 dni 13 godzin i 33 minuty temu

Zakupiłam tego niekapka i niestety to co piszą w tym artykule to cała prawda!! Użyłam 2 razy tego kubka i dziś w trakcie mycia zauważyłam pleśń w zaworze!! Kto wymyśla zawór bez możliwości jego otwarcia!! 5 lat temu przy pierwszym dziecku kupiłam niekapek tej firmy i nie było problemu, a teraz masakra, zawiedziona jestem masakrycznie tym bardziej, ze każdemu do tej chwili polecałam tą firmę. Nigdy więcej już nie kupię produktów tej firmy

odpowiedz

0
2
~*** 2016-02-29 (12:14) 1 rok 2 miesiące 20 godzin i 46 minut temu

Przy pierwszym dziecku używałam produktów Tommee Tippee sprawdziły się bardzo.Teraz przy drugim dziecku także zakupiłam produkty tej firmy.Jakoś nigdy nie miałam problemów z dokładnym umyciem czy to butelek czy też wspomnianych kubków niekapków. Raptem trafiła się felerna partia i wszyscy "psy wieszają"na firmie która jest jedną z najlepszych na rynku i nie tak drogą jak inne.

odpowiedz

4
1
~madlen 2016-02-28 (12:09) 1 rok 2 miesiące 1 dzień 20 godzin i 51 minut temu

mialam z tej firmy laktator, bardzo glosny, niewygodny w urzytkowaniu. po 4 miesiacach sie zepsol. trudnosci ze zlozeniem reklamacji. nigdy wiecej nie kupie produktow z tej firmy

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
0
~Bródno 2016-02-29 (10:13) 1 rok 2 miesiące 22 godziny i 47 minut temu

"bród" jak w rzece

odpowiedz

0
0
~Łojciec 2016-02-29 (10:09) 1 rok 2 miesiące 22 godziny i 51 minut temu

Większość tego typu kubków czy butelek z "zaworkami-niekapkami" kończą w ten sposób, nie tylko tej firmy... Rzecz nie do umycia, kwestia czasu i pojawia się grzyb.

odpowiedz

4
0
~...a-ja-ja-j... 2016-02-28 (23:30) 1 rok 2 miesiące 1 dzień 9 godzin i 30 minut temu

Moje dziecko prawie w ogóle nie używało butelek - z karmienia piersią płynnie przeszło w jedzenie łyżeczką. Prawie w ogóle nie używało też niekapków i od razu przyzwyczajałam je do picia z normalnego kubeczka. Zawsze mnie zastanawiało, że matkom chce się myć te wszystkie zakamarki w butelkach i kubkach niekapkach. Dla mnie była to strata czasu i niepotrzebne opóźnianie rozwoju malucha.

odpowiedz

29
0
~----pisarz----- 2016-02-28 (09:35) 1 rok 2 miesiące 1 dzień 23 godziny i 25 minut temu

Bród – płytki odcinek koryta rzecznego, często o twardym podłożu i spokojnym nurcie, umożliwiający przy niskich i średnich stanach wody przekroczenie rzeki – piesze lub kołowe, bez użycia mostu czy łodzi. Także płytka cześć innego akwenu, umożliwiająca przejście lub przejazd konno/wozem. Może autor jednak miał na myśli brud. Redaktor bez znajomości ortografii, wstyd.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

5
0
~www.analfabeci_wp.pl 2016-02-28 (16:24) 1 rok 2 miesiące 1 dzień 16 godzin i 36 minut temu

"czy w środku zbiera się bród."

odpowiedz

6
0
~www.analfabeci_wp.pl 2016-02-28 (16:24) 1 rok 2 miesiące 1 dzień 16 godzin i 36 minut temu

"czy w środku zbiera się bród"

odpowiedz

3
1
~laleczka 2016-02-28 (15:15) 1 rok 2 miesiące 1 dzień 17 godzin i 45 minut temu

Nigdy bym nie kupiła takiego dziadostwa dla swojego dziecka, jak nie można czegoś "rozkręcić " aby dokładnie umyć to szkoda kasy i przede wszystkim zdrowia dziecka

odpowiedz

Znajdź pracę z pracuj.pl

Kategorie:

Przydatne linki:

Partnerzy serwisu: