MEN ws. programu "Szkoła Przyjazna Rodzinie" (komunikat)

PAP | dodane 2014-03-25 (17:25) 2 lata 11 miesięcy 1 dzień 7 godzin i 15 minut temu | 2 opinie
 

25.03. Warszawa - MEN informuje:

Minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska poprosiła mazowieckiego kuratora o zbadanie zasad, na których dyrektorzy szkół z powiatu wołomińskiego, podpisują deklaracje przystąpienia do programu "Szkoła Przyjazna Rodzinie".

Według dochodzących do MEN informacji, certyfikaty "Szkoły Przyjaznej Rodzinie" będzie nadawało Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny, ale pod kilkoma warunkami. Szkoła musi korzystać z odpłatnych programów prorodzinnych rekomendowanych przez Centrum.

Musi też uczestniczyć w kosztach przeprowadzenia programu w placówce. Dodatkowo zobowiązuje się w ciągu jednego roku szkolnego do realizacji przynajmniej trzech odpłatnych warsztatów dla uczniów, rodziców uczniów i nauczycieli. Kurator ma wyjaśnić, z jakich pieniędzy szkoła ma to wszystko finansować?. Czy dyrektorzy, podpisując deklaracje przystąpienia do programu, wiedzieli, jaki konkretnie program zaproponują uczniom? Czy Rodzice zostali zapoznani z jego zasadami? W akcję Centrum włączono też podobno samorządy, które mają przygotować wsparcie finansowe dla szkół podejmujących wdrażanie programów i szukać kolejnych chętnych. Na jakich zasadach?

Na te wszystkie pytania minister edukacji narodowej chce pilnie otrzymać odpowiedź.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ ksi/Polub WP Finanse na Facebooku

Oceń
tak 0 50,00%
nie 1 50,00%

Opinie (2)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

2
0
~cogito_ergo_sum 2014-03-31 (16:17) 2 lata 10 miesięcy 26 dni 8 godzin i 23 minuty temu

Hańba dla pani Kluzik-Rotkowskiej, chwała myślącym dyrektorom, nauczycielom, rodzicom, inicjatorom akcji. Mam wrażenie, że nasz najukochańszy rząd oraz media mają podstawowy program taki: maksymalnie ogłupić i zniewolić społeczeństwo, wyeliminować wszelką myśl własną, zniszczyć naród. Bardzo dobrze, że co rozsądniejsi stawiają temu aktywny opór. I nie chodzi o to, że wszyscy mają być prawicowi i katoliccy od stóp do głów, oraz z tytułem doktora. Chodzi o to, by naród był silny, solidarny, by szanowano prawa jednostki i dbano o jej rozwój.

odpowiedz

5
0
maryś 1 2014-03-26 (16:29) 2 lata 11 miesięcy 8 godzin i 11 minut temu

Organizator programu podaje warunki otrzymania przez szkole certyfikatu Wystarczy przeczytać ZE ZROZUMIENIEM i nie trzeba angażować mazowieckiego kuratora ani bać się o finanse szkół. Warunkiem otrzymania certyfikatu Szkoła przyjazna rodzinie jest podpisanie umowy w ramach której szkoła zobowiązuje się do organizowania na terenie szkoły warsztatów i programów dla uczniów rodziców oraz grona pedagogicznego z oferty proponowanej przez organizatora BĄDŹ REALIZOWANIA PRZEZ SZKOŁY INNYCH WŁASNYCH DZIAŁAŃ promujących rozwój osobisty uwzględniający i szanujący wartości i role rodziny NIE PROPAGOWANIA oraz podejmowania działań uniemożliwiających propagowanie PRZEZ OSOBY TRZECIE treści szkodliwych dla dzieci w szczególności promujących przedwczesna inicjacje seksualna kwestionujących biologiczna oraz kulturowa stabilność rol płciowych kobiet i mężczyzn oraz głoszących odrębność płci społecznej czy kulturowej od płci biologicznej kwestionujących znaczenie rodziny i autorytetów w rozwoju emocjonalnym intelektualnym i duchowym

odpowiedz

Znajdź pracę z pracuj.pl

Skorzystaj

Kategorie:

Przydatne linki:

Partnerzy serwisu: