Kantory internetowe, czyli jak wymienić walutę online

materiały prasowe | dodane 2014-09-10 (13:16) 2 lata 7 miesięcy 19 dni 19 godzin i 46 minut temu | 14 opinii
 
Kantory internetowe, czyli jak wymienić walutę online

Jeszcze do niedawna wymiany walut dokonywaliśmy w banku lub stacjonarnym kantorze. Dziś coraz więcej osób decyduje się na przeprowadzenie takiej transakcji za pośrednictwem internetu. Okazuje się, że w ten sposób możemy oszczędzić nawet do 8 proc. Jak działają kantory internetowe i co jest przyczyną ich stale rosnącej popularności?

Sektor internetowej wymiany walut rozwija się w Polsce dopiero od kilku lat, jednak liczby wyraźnie wskazują, że e-kantory trafiły doskonale w potrzeby klientów – obecnie z ich usług korzysta ponad 400 tysięcy osób, a sam rynek wart jest około 20 miliardów złotych. Czym różni się transakcja realizowana online od tej tradycyjnej w banku czy kantorze stacjonarnym? – Przede wszystkim opłacalnością. Na przewalutowaniach, czyli jednoczesnej sprzedaży i zakupie wybranej waluty po określonym kursie walutowym, zarabiają głównie banki. Ustalają one wysoką indywidualną marżę, przez co różnica pomiędzy ceną sprzedaży a ceną kupna danej waluty (tzw. spread) jest wyjątkowo duża – wyjaśnia Łukasz Olek, członek zarządu Currency One SA, operatora serwisów Internetowykantor.pl i Walutomat. Taka sytuacja jest dla klienta niekorzystna. Najważniejszą zaletą kantorów internetowych jest właśnie niski spread, pozwalający wymienić walutę nawet do 8% taniej niż w banku.

Wymieniaj taniej

E-kantory oferują nam bardzo przydatne narzędzie, dzięki któremu możemy sprawdzić, ile dokładnie zaoszczędzimy na konkretnej transakcji. Mowa o kalkulatorach korzyści zamieszczanych na stronach kantorów internetowych. Wpisując kwotę i walutę wymiany, możemy porównać aktualny kurs w danym kantorze z aktualnym kursem obowiązującym w naszym banku. Różnica wskazuje nam dokładną kwotę oszczędności, np. przy wymianie 1000 euro online możemy zaoszczędzić nawet do 160 zł. Kantory internetowe dają nam także możliwość wybrania opcji automatycznej wymiany zgromadzonych na koncie środków, kiedy kurs walutowy osiągnie wybraną przez nas wysokość. Dzięki temu nie musimy śledzić na bieżąco kursu, aby wybrać najbardziej korzystny dla nas moment wymiany.

Jak wymieniać pieniądze?

Zasady działania kantorów internetowych są bardzo proste. Wystarczy być posiadaczem konta bankowego rozliczanego w złotówkach oraz konta walutowego. Po zarejestrowaniu się w portalu i wpisaniu numeru rachunków bankowych będziemy mieli możliwość przeprowadzenia wymiany. W tym celu określamy szczegółowe dane transakcji, takie jak wybrana kwota oraz kurs wymiany. Następnym krokiem jest przelanie środków na podany rachunek bankowy, a wreszcie zatwierdzenie transakcji. W e-kantorach nawet 90% przelewów zwrotnych realizowanych jest w ciągu zaledwie 15 minut, chociaż czas zakończenia operacji uzależniony jest głównie od tego, z usług którego banku korzystamy.

E-kantory godne zaufania

Niższe marże to nie wszystko, co mają nam do zaoferowania kantory internetowe. Oprócz tego poszczycić się mogą wysoką jakością obsługi klienta, co potwierdzają badania przeprowadzane m.in. przez portal Opnieo.pl. Okazuje się, że klienci doceniają szybkość obsługi oraz powiadamianie na bieżąco o przebiegu transakcji. – Nasi klienci podkreślają, że wymieniając gotówkę online, czują się o wiele bardziej komfortowo niż w banku – mają możliwość poczynienia realnych oszczędności bez wychodzenia z domu i w przyjaznej atmosferze – dodaje Łukasz Olek z serwisów Internetowykantor.pl i Walutomat. I podkreśla, że kwestią najwyższej wagi dla osób zarządzających kantorami internetowymi pozostaje bezpieczeństwo. Wszystkie dane szyfrowane są za pomocą protokołów SSL, a oprócz tego używane są wielostopniowe systemy zabezpieczeń, takie jak w bankowości elektronicznej. Dodatkowo każda transakcja zatwierdzana jest przez dwóch pracowników i monitorowana przez zespół specjalistów.

Wymiana walut online to korzystne rozwiązanie zarówno dla przedsiębiorców rozliczających się z kontrahentami w obcej walucie, jak również dla klientów indywidualnych pragnących wymienić walutę taniej niż w banku czy kantorze stacjonarnym. Dynamiczny rozwój rynku to najlepszy dowód na to, że usługi takie są nam dziś niezwykle potrzebne.Polub WP Finanse na Facebooku

Oceń
tak 0 50,00%
nie 0 50,00%

Opinie (14)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~Predyks 2017-01-19 (00:38) 3 miesiące 11 dni 8 godzin i 24 minuty temu

Szukamy sobie opinii na portach w stylu jakikantor.pl - i potem zakładamy konto i wystarczy ;) Patrzymy na kurs oczywiście, opinie o awariach, bezpieczeństwie itd. - pamiętajmy, ze dobre kusy to nie wszystko ;)

odpowiedz

0
0
~Andrzej 2015-09-22 (12:08) 1 rok 7 miesięcy 7 dni 20 godzin i 54 minuty temu

Mimo obaw wielu osób takie kantory to bezpieczny sposób na wymianę gotówki. Ja akurat korzystałem z wymieniaj.pl

odpowiedz

0
0
~Grzechu 2015-08-06 (18:59) 1 rok 8 miesięcy 23 dni 14 godzin i 3 minuty temu

No normalnie dzięuje temu kto wymyslił kantor internetowy. Polecam wszystkim to cos rewelacyjnego. Szybko łatwo i wygodnie. Dodatkowo jak siobie dobrze wybierzesz kantor to i bardzo tanio i korzystnie. Cashbroker to mój wybór

odpowiedz

0
0
~Norbert 2015-07-06 (13:27) 1 rok 9 miesięcy 23 dni 19 godzin i 35 minut temu

Ja korzystam tylko z intransfer24.com korzystne kursy i szybka realizacja to co mnie przyciąga najbardziej :D:)

odpowiedz

0
0
~Adrian 2015-06-08 (15:53) 1 rok 10 miesięcy 21 dni 17 godzin i 9 minut temu

Wymiana 24/7 , korzystne kursy, obsługa na wysokim poziomie właśnie dlatego wybrałem cashbrokera :)

odpowiedz

0
0
~Poprostu 2015-05-05 (22:06) 1 rok 11 miesięcy 24 dni 10 godzin i 56 minut temu

No jak to jak bardzo łatwo :) Dla mnie numerem jeden jest cashbroker.com polecam wszystkim. Na ich stronie dostępny jest film dla początkujących

odpowiedz

1
0
~yogi 2015-02-05 (21:26) 2 lata 2 miesiące 24 dni 11 godzin i 36 minut temu

Tak jak moi poprzednicy polecam kantor Cash Broker, uważam, że jest godny polecenia na pewno przez to że moim zdaniem jest to firmą usługowa na bardzo wysokim poziomie, pod względem wykonania usługi jak i samej obsługi.

odpowiedz

1
0
~Qka 2014-12-13 (17:47) 2 lata 4 miesiące 16 dni 15 godzin i 15 minut temu

Korzystam z porównywarek, czytam opinie no bo czymś trzeba się kierować. Ostatnio właśnie trafiłem na ten kantor cashbroker i muszę powiedzieć, że po mimo swego młodego wieku naprawdę jest godny uwagi.

odpowiedz

1
0
Iwona_P 2014-11-12 (13:22) 2 lata 5 miesięcy 17 dni 19 godzin i 40 minut temu

Ja wybrałam cashbroker.com nigdy nie zawiedli mojego zaufania. Wszystko zawsze na czas, bez komplikacji, korzystne kursy. A dowiedziałam się o nim tak naprawdę z internetu trochę poczytałam i wybrałam :)

odpowiedz

0
0
~egzo 2014-09-25 (12:24) 2 lata 7 miesięcy 4 dni 20 godzin i 38 minut temu

A ja z porównywarek nie korzystam, bo już swój kantor wybrałem - Amronet. Nawet jeśli gdzieś kursy będą lepsze z powodu chwilowej promocji, to wolę mojego pewniaka. ;)

odpowiedz

Znajdź pracę z pracuj.pl

Skorzystaj

Kategorie:

Przydatne linki:

Partnerzy serwisu: