Trwa ładowanie...

Komentarz PLN: Złoty stabilny, FED nie zaskoczył rynków

Środowy, poranny handel na rynku przynosi stabilizację polskiej waluty wobec zagranicznych dewiz. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2320 PLN za euro, 3,7253 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 4,1163 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,02% chociaż w ciągu sesji obserwowaliśmy zejście poniżej psychologicznej granicy 2,00%.

Komentarz PLN: Złoty stabilny, FED nie zaskoczył rynków
d1nj53d
d1nj53d

Czwartkowy, poranny handel na rynku złotego nie przynosi większych zmian w wycenie polskiej waluty. Złoty notowany jest na rynku następująco: 4,2445 PLN za euro, 3,7617 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 4,1319 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,021% w przypadku papierów 10-letnich.

Ostatnie kilkanaście godzin handlu na rynku złotego nie przyniosło większych zmian w ocenie polskiej waluty. Złoty nieznacznie tracił wobec amerykańskiego dolara, co było pochodną podbicia kursu USD po zakończeniu posiedzenia FED. Sam komunikat po decyzji pozostał raczej w dość optymistycznym tonie, co wskazuje, iż FED nadal jest gotów podwyższyć stopy w dalszej części roku. Wydarzenie to nie stanowiło jednak kluczowego czynnika w szerszej ocenie złotego, który pozostaje pod wpływem wydarzeń na wschodzie oraz zapowiedzianego programu QE w wykonaniu EBC. Równocześnie w tle trwa dyskusja nad potencjalnymi ruchami ze strony RPP w lutym, gdzie jednak większość inwestorów zakłada, iż Rada zdecyduje się obniżyć stopy dopiero w marcu wraz z otrzymaniem nowych prognoz makro. Generalnie nastroje wokół polskiej waluty pozostają pozytywne, jednak wczorajsze spadki na wycenach bardziej ryzykownych aktywów mogą przełożyć się na lekką podaż w końcówce tygodnia.

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest bardziej znaczących publikacji makroekonomicznych z Polski. Również szeroki rynek nie dostarczy dzisiaj większych emocji. Część inwestorów śledzić będzie dane ze Strefy Euro (w tym inflację CPI z Niemiec czy wystąpienia przedstawicieli EBC), jednak wydaje się, iż po zapowiedzeniu QE wskazania te straciły trochę na istotności. Popołudniu otrzymamy dane dot. amerykańskiego rynku pracy.

Z rynkowego punktu widzenia ostatnie godziny przyniosły lekki spadek wyceny PLN wobec USD czy EUR. Na parze EUR/PLN dotarliśmy jednak do okolic intra-sesyjnych oporów na 4,25 PLN, które mogą wyhamować wzrosty na tej parze. W przypadku USD/PLN kurs znów zbliżył się do 3,77-3,78 PLN, które stanowią ostatnie maksima na tym zestawieniu. Kurs CHF/PLN pozostaje stabilny z uwagi na ograniczenie wahań na EUR/CHF.

d1nj53d

Konrad Ryczko
Analityk
Makler Papierów Wartościowych
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

| Prezentowany raport został przygotowany w Wydziale Doradztwa i Analiz Rynkowych Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie tylko i wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej, ani analizy finansowej ani rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. (Dz.U. 2005, poz. 206 nr 1715) oraz Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. (Dz.U. 2005, Nr 183, poz. 1538 z późn. zm.). Przedstawiony raport jest wyłącznie wyrazem wiedzy i poglądów autora według stanu na dzień sporządzenia i w żadnym wypadku nie może być podstawą działań inwestycyjnych Klienta. Przy sporządzaniu raportu DM BOŚ SA działał z należytą starannością oraz rzetelnością. DM BOŚ SA i jego pracownicy nie ponoszą jednak odpowiedzialności za działania lub zaniechania Klienta podjęte na podstawie niniejszego raportu ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyjnych. Niniejszy raport adresowany jest do nieograniczonego kręgu odbiorców. Został
sporządzony na potrzeby klientów DM BOŚ S.A. oraz innych osób zainteresowanych. Nadzór nad DM BOŚ SA sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego. Regulaminy doradztwa inwestycyjnego i sporządzania analiz inwestycyjnych, analiz finansowych oraz innych rekomendacji o charakterze ogólnym dotyczących transakcji w zakresie instrumentów finansowych oraz instrumentów bazowych instrumentów pochodnych znajdują się na stronie internetowej bossa.pl w dziale Dokumenty. |
| --- |

d1nj53d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1nj53d