Logo dostawcy GUS: Oceny koniunktury w przemyśle lepsze niż przed miesiącem i przed rokiem

PAP | dodane 2017-04-21 (14:25) 2 dni 9 godzin i 7 minut temu
 

Oceny koniunktury w przemyśle są w kwietniu lepsze niż te formułowane przed miesiącem oraz przed rokiem - podał GUS.

GUS podał, że ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym kształtuje się na poziomie plus 9,6 (plus 6,4 w marcu). Poprawę koniunktury sygnalizuje 19,1 proc. badanych przedsiębiorstw, a jej pogorszenie - 9,6 proc.(przed miesiącem odpowiednio 17,6 proc. i 11,2 proc.). Pozostałe przedsiębiorstwa uważają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

"Przedsiębiorcy sygnalizują wzrost bieżącej produkcji i portfela zamówień. Optymistyczne prognozy w tym zakresie są zbliżone do formułowanych przed miesiącem. Bieżąca sytuacja finansowa nie zmienia się, natomiast jej przewidywania wskazują na możliwość poprawy w najbliższych trzech miesiącach. Sygnalizowany jest wzrost poziomu należności" - napisano w komentarzu do badania.

Nieco wolniej niż w marcu rosną opóźnienia płatności za sprzedane produkty.

"Stan zapasów wyrobów gotowych uznawany jest przez przedsiębiorców za zbliżony do wystarczającego w stosunku do zapotrzebowania. Przewidywany jest wzrost zatrudnienia podobny do planowanego przed miesiącem. Dyrektorzy przedsiębiorstw zapowiadają, że ceny wyrobów przemysłowych mogą rosnąć, nieco szybciej niż prognozowano w marcu" - dodano. (PAP Biznes)

Polub WP Finanse na Facebooku

Oceń
tak 0 50,00%
nie 0 50,00%

Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!

Znajdź pracę z pracuj.pl

Skorzystaj

Kategorie:

Przydatne linki:

Partnerzy serwisu: