Logo dostawcy Startupy nagrodzone w konkursie Kraków Business Starter

PAP | dodane 2016-12-13 (20:30) 4 miesiące 17 dni 8 godzin i 3 minuty temu
 

Startup Jakiwarun.pl, który stworzył serwis internetowy dla osób wspinających się po skałach, oparty na danych pochodzących z kamer z rejonów wspinaczkowych wygrał trzecią edycję konkursu Kraków Business Starter (KBS), rozstrzygniętą we wtorek wieczorem.

Podczas finałowej gali KBS w Krakowie wystąpiło ośmiu laureatów wyłonionych z 95 zgłoszeń. Finaliści przez ostatnie pół roku rozwijali swoje projekty pod skrzydłami Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości (AIP) w Krakowie. W konkursie do wygrania były trzy nagrody pieniężne.

Sebastian Kolisz, partner zarządzający AIP ocenił, że jurorzy z roku na rok są zaskakiwani przez uczestników konkursu coraz to lepszymi pomysłami na własny biznes. "Oprócz nagród finansowych, w tej edycji bardzo mocno postawiliśmy na wiedzę, którą przekazywali praktycy biznesu podczas szkoleń i warsztatów. Analizując poprzednie edycje zauważyliśmy, że jest ona kluczowym czynnikiem w rozwoju własnej firmy" - zaznaczył.

Zwycięzcą tegorocznego konkursu został startup Jakiwarun.pl, który prezentuje dane dotyczące warunków pogodowych pochodzących z kamer (zbudowanych w oparciu o własną technologię), zainstalowanych w centralnych punktach rejonów wspinaczkowych. W przyszłości serwis będzie rozbudowany o inne dyscypliny sportowe, które potrzebują profesjonalnych danych pogodowych - np. kitesurfing, skitouring. Firma zdobyła 10 tys. zł.

Drugie miejsce zdobyła LEKKA Furniture, wygrywając 5 tys. zł. Firma zajmuje się sprzedażą i projektowaniem mebli, do produkcji których wykorzystywane są odnawialne surowce. Drugim członem działalności jest remontowanie zabytkowych mebli w myśl redesignu.

Nagroda za trzecie miejsce w wysokości 5 tys. zł przypadła startupowi Spacegear, który zajmuje się stworzeniem innowacyjnych systemów napędowych do dronów, kilkukrotnie wydłużających czas pracy urządzeń i pozwalających dostarczyć im więcej mocy.

Projekt Kraków Business Starter, którego dwie edycje przyciągnęły ok. 200 utalentowanych studentów i absolwentów, realizowany jest przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości w Krakowie, Urząd Miasta Krakowa i mecenasa - firmę UBS.

Polub WP Finanse na Facebooku

Oceń
tak 0 50,00%
nie 0 50,00%

Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!

Skorzystaj

Kategorie:

Przydatne linki:

Partnerzy serwisu: