Sonda

Najbardziej smakuje mi pizza z restauracji...








Kontakt

Napisz do nas

Napisz swoje uwagi dotyczące serwisów ekonomicznych Wirtualnej Polski

Partnerzy

Przegląd prasy

PAP Wrocław i Katowice walczą o wielką inwestycję

PAP | 22.04.2009 | 06:20

  A A A
 
Wrocław i Katowice walczą o wielką inwestycję


(fot. Jupiterimages)

IBM, jedna z największych firm informatycznych świata, chce otworzyć w Polsce centrum informatyczno-usługowe, w którym zatrudni nawet 3 tys. osób z wyższym wykształceniem - informuje "Gazeta Wyborcza".

O inwestycję walczą nie tylko Katowice i Wrocław, ale też Kair i Bukareszt. Z informacji "GW" wynika jednak, że największe szanse mają polskie miasta. Do Katowic na ostatnie rozmowy przyjeżdża jeden z wiceprezesów koncernu IBM, w czwartek będzie we Wrocławiu.

- Również w ubiegłym tygodniu przedstawiciele władz amerykańskiego giganta wizytowali Katowice i Wrocław - mówi gazecie anonimowo pracownik IBM Polska. - Rozmawiali z prezydentami obu miast, zobaczyli prezentacje każdego ośrodka. Ogromne wrażenie na przedstawicielach IBM zrobiła prezentacja wrocławskich uczelni: Politechniki, Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego. Dużo gorzej wypadły Katowice.

Zdaniem rozmówców "GW" decyzję o lokalizacji ośrodka IBM podejmie w ciągu kilku najbliższych kilku tygodni.

TAGI: informatyka, warszawa, inwestycja, wrocław, pieniądze, praca, wykształcenie, firma

oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP.PL
Ocena: 0 [0]
~topola [2009-04-22 17:33]

dowolna firma, nie tylko IBM, budując coś w innym kraju chce zarobić
inaczej budowałaby u siebie - więc nie ma komu dziekowac, ani przeklinac. Jak znajda jeleni za 1200, to ich zysk, jak nie beda mieli mniejszy zysk, ale i tak go beda mieli, bo inaczej nawet by nie planowali takich inwestycji

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~- [2009-04-22 17:13]

www.naszawitryna.pl Dział ; Książki skazane na przemilczenie. Przeczytaj streszczenia książek. Temat Nowy Porządek Świata - Globalizm, Rząd Światowy, Masoneria. tytuł - Bestie końca czasu , Polska Po Roku 1989. tytuł- Jak dobija się gospodarkę polską po 1989r.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~wnikliwy [2009-04-22 09:56]

Poprzednio pisaliście,
ze nie warto się uczyć, bo pracodawcy preferują ludzi bez wykształcenie. Wynika z tego,ze jest to specyfika polska, bo IBM jest firmą amerykańska.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~hhheee [2009-04-22 16:06]

akurat
was zatrudnią ,wezmą robotnikóz Azji Chin indii,Rosji Biełorusi,Niemieci POWIEDZA ZE TO NAJLEPSI SWIATOWI SPEJALIŚCI ,

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~hheee [2009-04-22 16:02]

PRECZ
Z UNIĄ EUUROPEJKĄ I STANAMI ZJEDNOCZONYMI I WYZYSKIEM ROBOTNIA,PROLETAIJUSZE WSZYSTKICH KRAJÓW ŁACZCIE SIE ,SPOTKAMY SIE NA POCHODZIE 1 MAJOWYM

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~hhheee [2009-04-22 15:58]

WYBORCZA
LEJE JAK ZWYKLE WODE haaa nie dajcie się nabrać...

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~hhheee [2009-04-22 15:38]

PANIE
WYBORCZA ja też by już co wypił..

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
luk [2009-04-22 15:37]

POLSKA JEST W NAJLEPSZEJ SYTUACJI GOSPODARCZEJ W EUROPIE
W czasie obecnego Światowego Kryzysu. TO BRACIA K BLOKUJĄ NAPRAWĘ POLSKI. Głową Państwa jest dziś PiSowski Lech K. Blokując działania rządu, skutecznie utrudnia walkę ze Światowym Kryzysem. Gdy Lech K odejdzie Polska ruszy do przodu. Deficyt najniższy od kilkunastu lat, bezrobocie niższe niż za PiSu (12%) i SLD (17%), mimo światowego kryzysu!, podatki spadają są najniższe od kilkunastu lat, inflacja spada, ceny paliw są niższe niż za PiSu. Eksport wyższy niż za PiSu, wzrost gospodarczy najwyższy w regionie, wysokie realne podwyżki płac, CZEGO JESZCZE CHCĄ PISokomuszki? Starszego Brata Jarosława K. jako premiera, u boku Ich prezydenta Młodszego Brata Lecha K.?

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~Polak [2009-04-22 15:19]

Zapraszamy IBM do Gdańska
3xTAK Dla Gdańska

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~KAmil [2009-04-22 15:09]

precz z USA
nie chcemy tu tych rzezimieszkow nie najpierw wizy zniasa!!!!!!!!

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~olo [2009-04-22 10:01]

2,7 brutto - HP Wrocław - hehehehe
Tyle płacą w Hp Wrocław - wolę pojechać sobie do UK i za kelnera robić.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~olo [2009-04-22 10:43]

TO TERAZ WYJAZD Z WARSZAWY !!!
Teraz jak macie pracę u siebie - to opuście Warszawę - to biedne miasto nie utrzyma samo całej Polski.

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~szacunek [2009-04-22 13:34]

Robol
Pamiętajcie ,że to dzięki robolowi możecie chodzić w garniturkach i krawatach

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~Informatyk [2009-04-22 13:48]

a czy to wazne gdzie?
IBMdobrze wie co robi ,poniewaz inne kraje nie dadzą się sprzedać za tanie pięniądze.Unas odwrotnie .Ale Wrocław to miasto posła Kurskiego ,więc drodzy Wrocławianie głowa do góry na pewno wygracie PIS wam pomoże .A wy za to na wybory .Poproście tylko pana posła o riksze na te wasze dziadowskie drogi i wypleńcie robactwo i komary ,a wszystko będzie dobrze .Aha zapomniałem o niewypałach z drugiej wojny które wykopywane są dosłownie wszędzie Ja zawsze myślałem że to górny Ślask jest poniemiecki ,a tu proszę jaka niespodzianka

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~daniel [2009-04-22 13:11]

pewnie zarobki będą żenujące
Zazwyczaj jak firmy zagraniczne inwestują w Polsce to proponują najgorsze zarobki, na jakie polski rząd pozwala. W innym przypadku by nie tworzyliby nic tutaj.

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~bundys [2009-04-22 07:57]

Katowice nie mają szans, z polskich miast wygra Kair.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~andi [2009-04-22 08:45]

miasto Łódż
dobra lokalizacja to łódż i okolice ogromny potencjał uczących się ludzi i nie zmanierowanych a pracowitych.

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

Ocena: 0 [0]
~też budowlaniec [2009-04-22 12:18]

Worków z cementem nie dzwigaja ani kafli
cegieł też nie. To za co dużo mają pałcić?

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~zdenarwowany [2009-04-22 12:15]

CHYBA LEPIEJ PRACOWAĆ ZA TE 1270 ZŁ /MC
NIŻ WCALE !

odpowiedz

Ocena: 0 [0]
~pus [2009-04-22 08:44]

Za 1200 brutto.Myślę że
będą "chętni"

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi