Sonda

Najbardziej smakuje mi pizza z restauracji...








Kontakt

Napisz do nas

Napisz swoje uwagi dotyczące serwisów ekonomicznych Wirtualnej Polski

Partnerzy

Przegląd prasy

IAR Celnicy naliczą opłaty za handel w sieci

IAR | 22.12.2010 | 07:31

  A A A
 
Celnicy naliczą opłaty za handel w sieci


(fot. AFP)

Od 2011 roku będziemy wnikliwiej kontrolować internetowe transakcje wyrobami akcyzowymi - zapowiada wiceminister odpowiedzialny za cło i akcyzę.

Jacek Kapica w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" deklaruje, że w przyszłym roku powstanie telefoniczne Centrum Informacji Służby Celnej.

Będzie tam można uzyskać pomoc z zakresu prawa celnego. Będą też udzielane podstawowe informacje z zakresu spraw akcyzowych czy hazardowych. Zostanie też stworzona grupa zadaniowa do spraw e-handlu, która zajmie się rozpoznaniem i analizą transakcji w internecie z punktu widzenia obrotu wyrobami akcyzowymi i innymi towarami podlegającymi ograniczeniom lub zakazom celnym.


Wiceminister zwraca też uwagę na pomysł centralizacji przyjmowania sprawozdań Intrastat w związku z ich elektronizacją. Od lutego 2011 roku zostanie uruchomiona jedna jednostka - w Szczecinie - która będzie się zajmowała statystyką w obrocie wewnątrzwspólnotowym. Inne systemy, które są wykorzystywane w kontaktach ze Służbą Celną, przyjmą też formę rozliczeń elektronicznych. Elektroniczny system przemieszczania wyrobów akcyzowych EMCS zacznie funkcjonować od 1 stycznia 2011 roku.

Więcej szczegółów publikuje "Dziennik Gazeta Prawna".

TAGI: cło, akcyza, kontrola

oceń
0
0
Podziel się
  • Skomentuj
  • WP.PL

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!