Sonda

Najbardziej smakuje mi pizza z restauracji...








Kontakt

Napisz do nas

Napisz swoje uwagi dotyczące serwisów ekonomicznych Wirtualnej Polski

Partnerzy

Wiadomość

PAP PGNiG chce współpracować przy poszukiwaniach gazu łupkowego

PAP | 31.12.2011 | 04:55

  A A A
 
PGNiG chce współpracować przy poszukiwaniach gazu łupkowego


(fot. AFP)

Minister skarbu przedstawił swoje plany i oczekiwania w zakresie poszukiwań i wydobycia gazu łupkowego wobec PKN Orlen, Grupy Lotos i PGNiG. Ta ostatnia spółka już deklaruje chęć współpracy - informuje "Parkiet".

W listach do zarządów i rad nadzorczych spółek, szef resortu skarbu Mikołaj Budzanowski przekonuje, że w najbliższym czasie zaangażowanie w tę działalność będzie wpływało na pozycję wszystkich trzech firm.

Według gazety giełdy, MSP zakreśliło trzy grupy priorytetów ws. gazu łupkowego: intensyfikacja prac poszukiwawczych, zmiany prawne umożliwiające łatwiejsze prowadzenie inwestycji oraz współpraca spółek Skarbu Państwa. W ten ostatni obszar działalności mają wejść kolejne podmioty, m.in. grupy energetyczne.


PGNiG już deklaruje chęć współpracy. - Poszukiwania gazu łupkowego to nasz główny biznes. Jeśli firmy paliwowe i energetyczne chcą współpracować, to muszą przede wszystkim sobie odpowiedzieć na pytanie, co konkretnie zamierzają robić w tej dziedzinie i jak mocno się w nią zaangażować - mówi wiceprezes PGNiG Radosław Dudziński. W 2012 r. PGNiG na poszukiwania gazu łupkowego wyda 200 mln zł.

PKN Orlen również zapewnia, że poszukiwania gazu łupkowego traktuje priorytetowo.

TAGI: pgnig, gaz, gaz łupkowy, poszukiwania

ZOBACZ W SŁOWNIKU: Parkiet

oceń
0
0
Podziel się

  • Skomentuj
  • WP.PL
Ocena: 0 [0]
~emeryt [2012-01-06 05:43]

Tusk ma możliwość złapania sporo plusowych punktów jeśli dobrze rozegra sprawę wydobycia gazu łupkowego - to powinno być priorytetową sprawą Polski. Przyjdzie czas na ocenę jego działania w tej sprawie.

odpowiedz