Napisz swoje uwagi dotyczące serwisów ekonomicznych Wirtualnej Polski
PAP | 14.11.2011 | 04:35
(fot. Jupiterimages)
Wiatrowcy proszą premiera o pełnomocnika ds. energetyki odnawialnej - informuje "Puls Biznesu".
TAGI: pełnomocnik rządu, pełnomocnik rządu ds. energetyki jądrowej, energia, ekologia, ochrona środowiska, energia odnawialna, farma wiatrowa, Polska Izba Gospodarcza Energii Odnawialnej
Energia z wiatraka to tragedia dla elektrowni, fachowcy wiedzą o co chodzi, dla dyletantów powiem tylko tyle: niestabilność
Interes nieoplacalny, bo sprzedajesz do sieci za grosze, a dla siebie musisz od energetyki kupic po ich cenie..znam ludzi ktorzy mieli wiatraki i mase problemow z urzedami..nie oplacilo sie, rozebrali, trzeba zmienic przepisy, bo inaczej urzednicy puszcza z torbami kazdego..lobby energetyczne nie chce konkurencji..nie liczy sie nic oprocz ich zysku..zobaczcie ile w rachunku macie pozycji ..przesyl pradu jest drozszy od jego wytworzenia,abonamenty..i co jeszcze te cholery wymysla...i tak jest ze wszystkim..paliwem, zywnoscia, ubraniami..
Ja tam palę węglem i dymię ,że sąsiada nie widać ! A czym mam palić ??? Olej opałowy drogi , gaz drogi prąd bardzo drogi , no to palę czym się tylko da , oponami też i plastykiem też ! To jest właśnie POLSKA ekologia ! Ekologiczne ogrzewanie domu jest w Polsce bardzo drogie i 95 % ludzi w miasteczkach i na wioskach ogrzewa czym się da ! Jak piszę nawet oponami i plastykiem palą w piecach ! Rząd płaci kary zamiast dotować gaz czy olej opałowy ! Stać nas na kary , więc palimy czym się da ! Pozdrawiam i świeżego powietrza życzę !
ten pełnomocnik ds. to taki gutek, który bedzie takim posrednikiem z walizami z forsa miedzy 'wiatrakowymi' a kim trzeba, żeby sie udało, bo tera nie za bardzo wiadomo komu dać, a dla wszystkich forsy nie ma.
Też mi biznesmeni od siedmiu boleści. Przecież wiadomo, że bez dotacji wiatraki, to nieopłacalny biznes. To nie są prawdziwi przedsiębiorcy, to zwykli wyłudzacze publicznej kasy. Zresztą cały ten "ekologiczny" interes tylko na tym się kręci, aby wyciągnąć jak najwięcej z państwowej kiesy, bo o racjonalnym rachunku ekonomicznym w ogóle tu nie ma mowy. A opinia publiczna już jest urobiona, boją się wszystkiego, a to ocieplenia klimatu, a to kolejnego zlodowacenia, godzą się na wszystko, idą na rzeź jak stado baranów.
"Zielona energia" to naciąganie. Ekologiczne jet to co jest tanie. Drogie rzeczy, niepotrzebne przetwarzanie energii, przenoszenie jej do innych wyrobów by uzyskać dotacje, to jest to najbardzie rozkłada finanse państwa.
te wiatraki to największy wałek o jakim słyszałem, koszt wytworzenia prądu najdroższy z możliwych, polscy krętaczo biznesmeni dogadują się po cichu z władzą gmin, łapówki aż świszczą, dostaje wójt, radni, ochrona środowiska, nawet proboszcz lokalny, żeby nie marudzi z ambony. jak już cofnąć się nie da to informują tak naprawdę tych, którym będzie szumiało nad głową, kase robi firma , kase robi gmina, kase robi ten u kogo wiatrak stoi, zazwyczaj baor największy ma kase a wieje wszystkim ludziom, ich działki stają się warte tyle ile ziemiaków zasadzisz, wiatraki stawiają 500 m od domów a mają po 170 m wysokości, gdzie w czechach 2 km od domów. firma ściemnia, że wiatrak jest nowy i wydajny a tak naprawdę zamiast postawić wiatrak za 6 milionów stawiją używany niemiecki czy inny za 1,5 milionai, w polsce jest firma co je maluje i są ja nowe a kasa znika. potrem przygotowany grunt pod wiatraki ze zgodami itd kupuje firma japońskai polacy znikają i mają gdzieś, a japończycy dowiadują się że ludzie nie chcą i nie wiedzieli o co chodzi i podają ich do sądu jak tylko mogą. a firma która to przygotowała jeżeli w 3 lata nie ruszy z wiatrakami czy też ich nie postawi to musi oddać szmal japończykom, więc kupowannie sądów teraz się zaczyna, niezawisłych oczywiście, ale może eurosądów nie przekupią. a wszystko to szmal z organizacji, wałki na cenie wiatraków, potem dotacje uni do uzyskanego prądu, bo jest on tak drogi i nie opłacalny, że szok, to wał taki jak portugalski przepis unijny że marchewka to owoc, tyle że wydanie po polsku, łąpówki, oszustwa, kłamstwa, złodziejstwo a teraz do donalda o pomoc wołają, dobre dobre, tk to u nas wygląda na D.Śląsku
na rząd nie ma co liczyć. oni tam dbaja tylko o swoje finanse. sama chciałabym założyć sowją działalność, ale jak widac same z tym preblemy a i wstrzelić się w rynek nie jest łatwo.
Wsparcie ?? to znaczy dotacje??? Ile?? W Kaliforni farmy wiatrowe zaczynaja upadac bo odmowiono dotacji. Farmy te sa narazone na kaprysy pogody takie jak oblodzenia i lamanie lopat przy huraganach. Jeszcze troche i stana sie przezytkiem.
A po co w Polsce fermy wiatrowe. My winniśmy postawić na geotermię.
Przez te wiatraki chłopom nie staje, kury jajek nie niosą i telefony komórkowe nie odbierają - mówią baby na Suwalszczyznie. Mieszkam niedaleko wiatraka i nic mi nie huczy, ani nie buczy. Nie jestem entuzjastką wiatraków, ale skądś tę energię musimy brać, skoro bronimy się również przed elektrowniami atomowymi. A że zyski idą za granicę - przecież nikt nie bronił rodzimym, również suwalskim, biznesmenom inwestowania w energię z wiatraków. Wówczas pieniądze zostałyby w kraju. A turyści przyjeżdżają, wiatraki im jakoś nie przeszkadzają. Mówią, że ładnie się komponują z suwalskimi pejzażami.
A to ktoś tu rządzi??? chyba tylko Kaczyński bo mamy na WP przynajmniej 4 informacje dziennie o PIS-e reszta albo nic nie robi albo chla po wygranej.
krysys i Yuropa nie chce dopłacać na to kuriozum pseudoekologiczne.... płemieł jedak kolesiom pomoże - jak zawsze. Zapłacimy my wszyscy
olaboga będą teraz mniej truć w fabrykach kompozytów.....
tak jest..twórzcie nowe departamenty, powołujcie pełnomocników, "znawców od wszystkiego"..niech rozrasta sie biurokracja coraz szybciej..aha i oczywiście zabezpieczcie ich w odpowiednie profity, bo przeciez jest kryzys.!
wystarczy mądry producent małych elektrowni domowych za przystępną cene dla zwykłego kowalskiego,a mafia energetyczna zacznie skamlec sa takie tylko mafia energetyczna je nie dopuszcza.
Pani poseł Anna ZAlewska pomaga walczyć z wiatrakami. Jeśli mają państwo w swoim miejscu zamieszkanie z tym problem udajcie sie do niej.
Wiatrowcy???? - przecież to mafijne inwestycje - ci którzy sami w to wchodzili do tej pory nie moga sprzedać energii do sieci
Inflacja bez cen administrowanych m/m (Polska)
| najnowsze wskaźniki | aktualna | poprz. | |
|---|---|---|---|
| Inflacja bez cen administrowanych r/r | kwiecień 2012 | 3,50 | 3,50 |
| Inflacja bez cen najbardziej zmiennych r/r | kwiecień 2012 | 3,60 | 3,40 |
| Inflacja bez cen żywności i energii r/r | kwiecień 2012 | 2,70 | 2,40 |
| Inflacja - 15% średnia obcięta r/r | kwiecień 2012 | 4,20 | 4,10 |
| Ceny produkcji sprzedanej przemysłu m/m | kwiecień 2012 | 0,60 | 0,10 |
akceptuję regulamin