Napisz swoje uwagi dotyczące serwisów ekonomicznych Wirtualnej Polski
Nowy Przemysł | 26.03.2010 | 12:14
(fot. Jupiterimages)
Rozpoczęły się przygotowania do budowy elektrowni jądrowej w Polsce. Trwa procedura wyboru lokalizacji, zmieniane są przepisy prawne, rozpoczęto proces kształcenia kadr dla elektrowni.
TAGI: elektrownia atomowa, atom, prąd, energia, budowa, elektrownia, energia jądrowa
Prezcz
jak to chcemy, ja nie chcem i sporo osob uwaza tak jak ja. na wiejskiej iech postawia.
BRAWO RZĄD POLSKI
To PO inwestuje w gospodarkę Polski w tym w energetykę atomową
upraszczjąc ,,paliwem,,
które po zużyciu nie można odłożyć na hałdę.
Zdecydowanie niewiele ludzi w Polsce zna problemy elektrowni
atomowych . Decyzje są polityczne. Prąd będzie drogi bo prąd trzeba przesyłaać i odpady . Z odpadami jak narazie żaden z krajów sobie do końca nie poradził . Chyba że Rosja bo gdzieś zawiozą i zakopią i nikt się nie martwi . Pieniądze należy włożyć ogromne i okres budowy długi . W tej chwili chodzi o interes firm budujących i o to że za tą inwestycję wszyscy słono zapłacą . Stadiony, i drogi na euro to pikuś . To będzie zryw z aprobatą i na koszt społeczeństwa . Po wybudowaniu EA prądu napewno starczy ale jaką będzie miał cenę . Nie znam rzetelnych, niezależnych analiz i prognoz to one powinny być podstawą do decyzji . Ja osobiście uważam że powinno brać się pod uwagę wpakowanie miliardów rozwój alternatywnych źródeł energii i jej oszczędzanie .
po co jest Instytut Fizyki Jądrowej PAN
Zastanawiam się po co istnieje Instytut Fizyki Jądrowej PAN jeżeli to nie oni zaprojektują i wdrożą tę nową elektrownię jądrową.
ale to jest obciach glosowac na SLD
no ja nie moge, trzymajcie mnie bo ze smiechu padne :D
Szkoda...
tylko, prąd z atomówki jest dwukrotnie droższy niż z elektrowni węglowej...
Nie chce byc zlosliwy.
Mamy XXIw ,a toalet w szkolach na przyzwoitym poziomie nie potrafimy zapewnic.Ta elektrownia tez pewnie jakas "fuszerka" bedzie.
DRODZY POLACY,
RZYMIANIE WYNALEZLI ASFALT 2 TYS. LAT TEMU ...KIEDY TEN WYNALAZEK DOTRZE NA WASZE WERTEPY I I DUKTY LESNE ?? HEHEHEHEHEHEHE!
Dezyzje ZAPADŁY jst to Jezioro Żarnowieckie, władze lokalne akceptują!!!
Będzie przekopany bardzo duży kanał do morza celem zapobieżenia przegrzaniu wód jeziora, jest to w miarę bezpieczny obieg termiczny, wtórny.Budowę kanału tłumaczą potrzebą transportu ciężkich elementów, ale to blef, lepiej powiedzieć ludziom prawdę. Rzeka nie będzie naruszona na głównych odcinkach! Ciekawe czy jachtmeni zdecydują się zawijanie do budowanych tam portów?
mokremajteczki.pl
Galerie erotyczne dla wszystkich orientacji i "odchyłów" :). Zapraszamy!
A co z sieciami przesyłowymi ?
Elektrownia może stanąć, a nie będzie jak przesłać prądu, bo sieci pamiętają czasy króla Ćwieczka
A odpady radioaktywne
gdzie będą składowane? Ktoś o tym w ogóle pamięta, jak i jak długo trzeba to izolować od świata, żeby nie skaziło?
Wszyscy?
Ja naród Ludwik XVI....
Ale to już było...
Premier jest tylko premierem (1osoba), a jego partia to jak ostatnio wyszło w prawyborach to tylko pół partii (kilkadzieścia tysięcy osób).A Polaków jest ponad 38mln!
Wszyscy?
Ja naród Ludwik XVI....
Ale to już było...
Premier jest tylko premierem (1oasoba), a jego partia to jak ostatnio wyszło w prawyborach to tylko pół partii (kilkadzieścia tysięcy osób).A Polaków jest ponad 38mln!
Wszyscy?
Ja naród Ludwik XVI....
Ale to już było...
Premier jest tylko premierem (1oasoba), a jego partia to jak ostatnio wyszło w prawyborach to tylko pół partii (kilkadzieścia tysięcy osób).A Polaków jest ponad 38mln!
Za puźno
zanim zbudują tą elektrownie świat przejdzie na energię termo-jądrową. Przecież już trwają prace nad taką elektrownią, tzw Tocamac. Szkoda.
ale to jest obciach glosowac na SLD
no ja nie moge, trzymajcie mnie bo ze smiechu padne :D
Inflacja bez cen administrowanych m/m (Polska)
| najnowsze wskaźniki | aktualna | poprz. | |
|---|---|---|---|
| Inflacja bez cen administrowanych r/r | kwiecień 2012 | 3,50 | 3,50 |
| Inflacja bez cen najbardziej zmiennych r/r | kwiecień 2012 | 3,60 | 3,40 |
| Inflacja bez cen żywności i energii r/r | kwiecień 2012 | 2,70 | 2,40 |
| Inflacja - 15% średnia obcięta r/r | kwiecień 2012 | 4,20 | 4,10 |
| Ceny produkcji sprzedanej przemysłu m/m | kwiecień 2012 | 0,60 | 0,10 |