Napisz swoje uwagi dotyczące serwisów ekonomicznych Wirtualnej Polski
Nowy Przemysł | 19.11.2009 | 19:07
(fot. Nowy Przemysł)
Koszty budowy pierwszych polskich reaktorów będą prawdopodobnie znacznie wyższe od wstępnie planowanych.
TAGI: elektrownia atomowa, energia
sługusy Francuzów i Niemców
Paliwo jądrowe (zasoby) kończą się za 25-30 lat. Zanim to się stanie jego ceny będą rosły na światowych rynkach. Dlaczego ekipa Tuska na siłę pcha Polaków w to bagno.
Podobno 50% Polaków popiera budowę elektrowni atomowych w Polsce? Ciekaw jestem, czy są to ci, którzy przeżyli Czarnobyl ? Ostatnio cisza na jego temat. Czyżby wszystkie ofiary tej katastrofy już wymarły ?
Dlaczego nie prowadzi się budowy i rozwoju geotermii - przecież mamy zasoby większe 140 razy od naszych potrzeb, osiągnąć potencjał przeznaczony dla energii atomowej możemy w 5 lat a koszt energii będzie niższy od tej z elektr. atomowej. I do tego 100 % ekologii żadnych katastrof (terroryści - wszak polski żołnierz musi strzelać do kobiet i dzieci w Afganistanie),i żadnych odpadów radioaktywnych !!!???
Koszty przechowywania odpadów
A gdzie w tych kalkulacjach koszty przechowywania odpadów -- przez 10 tys. lat?
osobiscie wolalbym aby z etapu gadania
przejsc w koncu do konkretnch planow budowy.
Stopa referencyjna(Polska)
| najnowsze wskaźniki | aktualna | poprz. | |
|---|---|---|---|
| Stopa referencyjna | luty 2012 | 4,50 | 4,50 |
| Indeks PMI dla przemysłu | styczeń 2012 | 52,15 | 48,80 |
| Sprzedaż detaliczna m/m | grudzień 2011 | 20,80 | -5,50 |
| Sprzedaż detaliczna r/r | grudzień 2011 | 8,60 | 12,60 |
| Stopa bezrobocia | grudzień 2011 | 12,50 | 12,10 |
akceptuję regulamin