Idź do wojska - dostaniesz mieszkanie

PAP | dodane 2006-04-05 (06:15) 9 lat 13 dni 8 godzin i 53 minuty temu | 2 opinie
 

Wojsko da ci nie tylko pewną pracę, ale także piękne, nowe mieszkanie. Trzeba tylko zostać zawodowym żołnierzem - pisze "Fakt".

Nowoczesna armia to nie rekruci wcielani do wojska siłą, lecz doskonale wyszkoleni zawodowcy. Oni zapewniają skuteczne działanie i stanowią o jej sile. Czas wojaków Szwejków już dawno się skończył.

Generałowie rozumieją, że świetnie wyszkolony żołnierz musi mieć dobre warunki do odpoczynku i prywatnego życia. Zamiast dusznych, wieloosobowych sal koszarowych oferują zawodowcom w mundurach nowoczesne, przestronne i doskonale wyposażone mieszkanie.

Nasza Wojskowa Agencja Mieszkaniowa ma ich aż pięćset - mówi dziennikowi kapitan Adam Grell z jednostki w Brzegu.

W jego I Brygadzie Saperów służy już 200 zawodowych szeregowych. A potrzeba jeszcze przynajmniej 50. Na początek dostana oni 1300 zł. Za mieszkanie muszą zapłacić sami. Czynsz za trzy pokoje z kuchnią i łazienką oraz opłaty za ogrzewanie, gaz i prąd wynoszą razem ok. 500 zł.

Przed szeregowcami stoi otworem droga awansu. W trakcie 6-letniego kontraktu mogą przejść kurs podoficerski i kontynuować służbę.

Tomasz Bachanek przed 8 laty też zaczynał od gołych pagonów. Teraz jest starszym sierżantem i chwali sobie swą pracę. Jest szczęśliwy, bo już niedługo jego żona Ilona urodzi córeczkę.

Na żołnierzy czekają jednostki w całym kraju, m.in. w Międzyrzeczu, Bydgoszczy, Szczecinie, Krakowie i Świętoszowej. Potrzebni są nie tylko specjaliści wojskowi, tacy jak celowniczy, działowi czy strzelcy, ale kucharze oraz kierowcy - informuje "Fakt". (PAP)

Polub WP Finanse na Facebooku

Oceń
tak 0 50,00%
nie 0 50,00%

Opinie (2)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

1
3
~żona wojaka 2011-07-21 (16:03) 3 lata 8 miesięcy 27 dni 23 godziny i 5 minut temu

Kpina... Mieszkań nie ma, na rozpatrzenie jakiegokolwiek wniosku o dodatki mieszkaniowe albo rozłąkowe czeka się po pół roku albo i więcej, na mieszkanie od wojska prawie 2 lata. Już ponad 7 miesięcy żyjemy z mężem oddzieleni o 750 km i jedyne co dostaliśmy od wojska to zwrot kosztów przejazdu do rodziny raz w miesiącu w kwocie ok. 70zł przy czym taki przejazd kosztuje co najmniej 2 razy tyle, a żeby zwrot dostać co miesiąc trzeba co miesiąc składać odrębny wniosek z aktualnym poświadczeniem tymczasowego zameldowania... Paranoja...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Praca - oferty dnia

pracuj.pl

Przybornik

Bądź z nami na bieżąco

Kategorie:

Przydatne linki:

Partnerzy serwisu:

Tagi: