Urząd Pracy organizuje staże dla osób powyżej 50 lat

PAP | dodane 2012-01-03 (09:02) 3 lata 3 miesiące 23 dni 4 godziny i 26 minut temu | 6 opinii
 

Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi rozpoczął rekrutację pracodawców chcących przyjąć na półroczne staże osoby powyżej 50. roku życia. Jedyny warunek to zorganizowanie tzw. elastycznego stanowiska dla stażysty.

Staże, w tym m.in. wynagrodzenie oraz koszty dojazdu, zostaną w całości sfinansowane ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

To czwarta i ostatnia rekrutacja w ramach projektu "Elastyczne rozwiązania na rynku pracy", która ma doprowadzić do utworzenia staży dla 26 osób pozostających bez zatrudnienia - powiedział PAP Tomasz Brzeziński z Wojewódzkiego Urzędu Pracy (WUP) w Łodzi.

Staże mogą być organizowane nie tylko w przedsiębiorstwach, ale również w organizacjach pozarządowych lub jednostkach samorządu terytorialnego. Jedyny warunek to zorganizowanie tzw. elastycznego stanowiska dla stażysty.

"W przypadku osób powyżej 50. roku życia elastyczna forma zatrudnienia polega na skróconym czasie pracy - od 32 do 35 godzin w tygodniu" - wyjaśnił Brzeziński.

Wynagrodzenie dla stażysty pokrywane jest z budżetu projektu. Jest to kwota minimalnego wynagrodzenia, czyli od tego roku 1,5 tys. zł brutto.

WUP pokrywa także koszty dojazdu stażysty, szkolenia przed podjęciem stażu, 10 godzin zajęć z doradcą zawodowym i ewentualnie koszty opieki na dzieckiem.

Projekt "Elastyczne rozwiązania na rynku pracy" realizowany jest w województwie łódzkim od roku, na podstawie doświadczeń duńskiego partnera - Jobcenter z Aarhus. Obecnie prowadzona rekrutacja jest czwartą w ramach projektu, którego wartość wynosi 3,8 mln zł. W sumie utworzone zostaną staże dla 120 osób.

24 osoby powyżej 50. roku życia z pierwszej edycji odbywają już staże. Druga edycja skierowana była do osób niepełnosprawnych - dla 50 z nich staże są obecnie przygotowywane. W ramach trzeciej rekrutacji trwa wybór firm, które utworzą staże dla 20 kobiet powracających na rynek pracy po urodzeniu dziecka.

Staże organizowane są m.in. w firmach produkcyjno-usługowych, w samorządach, przedszkolach, na pocztach, w zakładach opieki zdrowotnej, sądach czy w policji. Elastyczne formy zatrudnienia testowane są w takich zawodach jak: pielęgniarka, sekretarka, asystent usług pocztowych, krojczy, kosztorysant budowlany, sprzedawca, opiekun, goniec czy sprzątaczka.

Pracodawcy zainteresowani organizacją staży dla osób pozostających bez zatrudnienia w wieku 50+ proszeni są o kontakt z Wojewódzkim Urzędem Pracy przy ul. Wólczańskiej w Łodzi.Polub WP Finanse na Facebooku

Oceń
tak 0 50,00%
nie 0 50,00%

Opinie (6)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~50+ 2013-06-12 (18:49) 1 rok 10 miesięcy 13 dni 18 godzin i 39 minut temu

Zgadzam się że to jest wyzysk. Firmy (szczególności Urzędy)mają darmową siłę roboczą, te szkolenia i zajęcia z doradcą kosztują bardzo wiele więcej niż staż.

odpowiedz

1
0
~ok 2012-01-25 (20:43) 3 lata 3 miesiące 16 godzin i 45 minut temu

PIS rządził a Kaczyński Lech był prezydentem i tez podniósł wiek emerytalny do 60 lat dla kobiet. Miał podać sprawe do TK i odwlekał czy to jest zgodne podniesienie wieku emerytalnego. Część rocznika 1954 ma Swiadczenie emerytyalne nie wiem dlaczego. To jest dyskryminacja rocznika 1954 i łamanie prawa. Kobiety z rocznika 1954 do 1959 zacznijmy walczyć o swoje prawa wczesniejszej emerytury.Bo znowu wprowadzą ustawy , które nas ominą. Dla matek wychowujace dzieci PSL chce dotatkowe lata odliczenia aby przejść na wczesniejszą emeryturę , a nasze roczniki maja tyrać do 67 lat bo zanim wprowadzą to nas wszystko ominie. Tak jest z ulgami prorodzinnymi. My dałyśmy wykształcenie dzieciom i nam nic się nie odpisywało . Tyrałyśmy same na utrzymanie dzieci gdy się uczyły . Obecni rodzice maja ponad 1100 zł do odpisu . Gdzie tu jest równość i demokracja . Nam za to wychowanie dzieci tez się należy odejście na wcześniejszą emeryturę, Zbierzmy podpisy i wyślemy do sejmu ,niech nas prtzestaną oszukiwać.Kobiety załóżmy naprawdę własną io uczciwą partię która bedzie nas bronić .Która nie bedzie nam udawadniać ,że praca do 67 lat da nam wieksze emerytury. To jest bzdura i nieprawda.Rząd jak chce niech pracuje do 100 lat ale wara im od nas i naszych emerytur.Czesc rocznika 1954 jest na emeryturze. Jest to niezgodne z prawem moje gg 40731785 prosze o opinie czy mam racje jesli chodzi o nas kobiety. pracujemy na 3 etatach i powinnysmy sie szanować i walczyć o własne prawa same. Faceci chca nas wmanewrować abysmy pracowały do 67 lat nie wyrazajmy zgody na to .

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
0
~olo1953 2012-02-01 (21:14) 3 lata 2 miesiące 24 dni 16 godzin i 14 minut temu

ZA EURO I AFGANISTAN BEDE MUSIAL 2 LATA DLUZEJ PRACOWAC . W WIEKU 67 LAT BEDE MIAL 49 LAT FIZYCZNEJ PRACY , CIEKAW JESTEM ILE BEDZIE WYNOSIC MOJA EMERYTURA? ROBOTNICY 80 OBALILI KOMUNE I TERAZ MAJA ZA TO ZAPLATE

odpowiedz

2
0
~avocado 2012-01-28 (17:38) 3 lata 2 miesiące 28 dni 19 godzin i 50 minut temu

Te staże to pic na wodę, ponieważ pracodawcy i tak nie zatrudniają osób po przebytym stażu. Opłacalne jest to tylko dla urzędów i pracodawców a bezrobotny nie ma nic do powiedzenia. Urzędy na siłę wpychają staż udając, że coś robią, a pracodawca ma tanią siłę roboczą np na wakacje kiedy musi swoim pracownikom dać urlopy. Zawsze największy wysyp staży jest w okresie wakacyjnym i pracownicy urzędów doskonale o tym wiedzą i nic z tym nie robią, bo tak im wygodnie. To jest wyzysk w biały dzień i robienie nadziei tym biednym bezrobotnym.

odpowiedz

1
0
~jjj 2012-01-03 (09:55) 3 lata 3 miesiące 23 dni 3 godziny i 33 minuty temu

to jest jakaś kpina, żeby mieć siłę na staż - trzeba mieć co jeść.... porażka, ja mam 34 lata i już jestem za stara - czytaj - za mało naiwna dla pracodawców.

odpowiedz

Praca - oferty dnia

Przybornik

Bądź z nami na bieżąco

Kategorie:

Przydatne linki:

Partnerzy serwisu:

Tagi: