Trwa ładowanie...

Akcja CBŚ i antyterrorystów w Białymstoku. Rozbito gang sutenerów

Policjanci Centralnego Biura Śledczego przy wsparciu antyterrorystów ze SPAT KWP w Białymstoku weszli jednocześnie do dwóch "agencji towarzyskich" oraz kilku mieszkań. Zatrzymali 6 osób podejrzanych o czerpanie korzyści majątkowych z sutenerstwa i stręczycielstwa. W trakcie przeszukań policjanci znaleźli nielegalną broń i amunicję.

Share
Akcja CBŚ i antyterrorystów w Białymstoku. Rozbito gang sutenerów
Źródło: cbś, fot: kwp białystok
d1fkdzr

Realizacja akcji poprzedzona była wielomiesięczną pracą operacyjną i procesową. CBŚ dysponował informacjami nt. osób wchodzących w skład gangu i potencjalnego posiadania broni palnej. Dynamiczne wejścia w kilka miejsc jednocześnie, całkowicie zaskoczyło podejrzanych, którzy nie mieli żadnych szans na jakąkolwiek reakcję. W jednym z pomieszczeń obiektu funkcjonariusze znaleźli broń palną oraz 100 sztuk amunicji.

W Prokuraturze Krajowej Podlaskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Białymstoku zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej czerpiącej korzyści majątkowe z uprawianej prostytucji przez kobiety zatrudnione na terenie dwóch "agencji towarzyskich’’ w Białymstoku.

Jak wynika z ustaleń śledczych, na tym procederze przez ostatnie kilka lat lider grupy mógł zarobić ponad 1,3 miliona złotych, zaś członkowie grupy, w zależności od pełnionej funkcji - kilkadziesiąt, a nawet kilkaset tysięcy złotych.

Wobec mężczyzny podejrzanego o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą oraz trzech członków grupy Sąd Rejonowy w Białymstoku zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

d1fkdzr

Podziel się opinią

Share
d1fkdzr
d1fkdzr