Trwa ładowanie...
d2rrvo1

Aktywa BGŻ SFIO i w ramach doradztwa inw. przekroczyły 200 mln zł w XI

Warszawa, 05.12.2014 (ISBnews) - Wartość aktywów zgromadzonych przez klientów korzystających z możliwości inwestycji w BGŻ SFIO oraz w ramach doradztwa inwestycyjnego przekroczyła wartość 200 mln zł na koniec listopada 2014 r., poinformował Bank BGŻ.

Share
d2rrvo1

"Struktura aktywów w poszczególnych subfunduszach BGŻ SFIO wskazuje, że klienci najchętniej lokują środki w subfundusze o niższym ryzyku inwestycyjnym, tym bardziej, że przyniosły one pozytywną stopę zwrotu" - czytamy w komunikacie.

Wszystkie cztery subfundusze BGŻ SFIO: konserwatywny (aktywa wartości 168 mln zł), stabilny (aktywa 8,9 mln zł), zrównoważony (aktywa 6,6 mln zł) oraz dynamiczny (aktywa 3,2 mld zł) są zarządzane przez Ipopema Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych i inwestują w jednostki uczestnictwa wyselekcjonowanych funduszy inwestycyjnych dostępnych na polskim rynku.

Na podstawie umowy o doradztwo inwestycyjne Biuro Maklerskie BGŻ tworzy modelowe portfele funduszy, które są wykorzystywane w procesie zarządzania aktywami zgromadzonymi przez BGŻ SFIO.

d2rrvo1

"Pomagamy klientowi określić akceptowany przez niego poziom ryzyka inwestycyjnego. Następnie udostępniamy dobrze zdywersyfikowany portfel funduszy, jak i alokację aktywów (wybór jednej lub drugiej ich klasy) zgodną z naszą oceną sytuacji rynkowej. Pozwala to naszym klientom osiągać bardziej stabilne i przewidywalne zyski" - powiedział dyrektor BM BGŻ Daniel Ścigała, cytowany w komunikacie.

Minimalna kwota wpłaty do funduszu wynosi 100 zł, zaś do 31 grudnia 2014 opłata manipulacyjna za nabycie jednostek uczestnictwa wszystkich subfunduszy BGŻ SFIO będzie niższa o połowę.

Klientom z segmentu premium (bankowość osobista) w Banku BGŻ oferowane są modelowe portfele funduszy lub instrumentów giełdowych w ramach usługi doradztwa inwestycyjnego. Usługa w tym modelu została uruchomiona w październiku tego roku.

(ISBnews)

d2rrvo1

Podziel się opinią

Share
d2rrvo1
d2rrvo1