Trwa ładowanie...
d2wezty

APS planuje przejście na rynek główny GPW z NewConnect w III kwartale

Warszawa, 15.05.2015 (ISBnews) - APS Energia planuje przejść na rynek główny z NewConnect w III kw. 2015 r., podała spółka.

Share
d2wezty

"W najbliższym czasie APS Energia zamierza wznowić proces przejścia z rynku NewConnect na główny parkiet Giełdy Papierów Wartościowych. Obecnie planowanym terminem przejścia na GPW jest III kwartał 2015 roku" - czytamy w komunikacie.

Spółka poinformowała także, że w I kw. 2015 r. odnotowała wzrost przychodów 7% r/r do 13,4 mln zł. Wyższe koszty, będące wynikiem znacznego wzrostu zatrudnienia, wpłynęły z kolei negatywnie na zyskowność. W rezultacie grupa zanotowała skonsolidowaną stratę na poziomie EBITDA i netto, odpowiednio: 0,8 mln zł i 1,1 mln zł.

"Kluczowe z naszego punktu widzenia są perspektywy na dalszą cześć roku, które zostały potwierdzone bardzo wysokim portfelem zamówień zebranych na koniec I kwartału. Po raz kolejny możemy pochwalić się rekordowymi wartościami zleceń. Backlog zamówień pozyskanych na początku roku wyniósł prawie 35 mln zł, co oznacza wzrost wartości o 38% r/r" - skomentował prezes Piotr Szewczyk, cytowany w komunikacie.

d2wezty

Łączna wartość przychodów ze sprzedaży i portfela zamówień po I kwartale 2015 roku wyniosła 48,2 mln zł i była wyższa o 28% r/r, podano również.

APS Energia S.A. jest wiodącym producentem i dostawcą przemysłowych systemów zasilania awaryjnego na rynku polskim. Głównymi klientami APS są spółki z sektora energetycznego oraz nafty i gazu zarówno w kraju, jak i za granicą. Spółka zadebiutowała na rynku NewConnect w sierpniu 2013 r.

(ISBnews)

d2wezty

Podziel się opinią

Share
d2wezty
d2wezty