Trwa ładowanie...
d2xy5pm

Biedronka w tym mieście działa przez całą dobę. Konkurencja w pobliżu też

W Białej Podlaskiej w odstępie kilkuset metrów działają dwa całodobowe sklepy - Carrefour i Biedronka. Dyskont zamykany jest jedynie w nocy i nad ranem na dwie krótkie przerwy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Całodobowe dyskonty otwierane były zazwyczaj jedynie przy okazji dużych imprez
Całodobowe dyskonty otwierane były zazwyczaj jedynie przy okazji dużych imprez (PAP, Fot: Wojciech Pacewicz)
d2xy5pm

O ile przyzwyczailiśmy się już do tego, że duże sieci hipermarketów otwierają niektóre ze swoich sklepów przez całą dobę, o tyle w przypadku dyskontów to rzadkość. Biedronka prowadziła sprzedaż przez 24 h na dobę w czasie Światowych Dni Młodzieży, Lidl podczas Przystanku Woodstock.

Tymczasem, jak podaje "Dziennik Wschodni", w całodobowej Biedronce można od niedawna zrobić zakupy w Białej Podlaskiej. Tym razem nie jest to już związane z żadną imprezą. Wydaje się jednak, że data uruchomienia sprzedaży przez 24 h na dobę nie jest przypadkowa. 24 lipca, czyli wtedy kiedy Biedronka, podobną usługę rozpoczął pobliski Carrefour, oddalony o kilkaset metrów.

d2xy5pm

Market francuskiej sieci działa bez przerw, natomiast sprzedaż w Biedronce wstrzymywana jest dwukrotnie - w godz. 23.30-0.15 i 5.45-6.15.

Przedstawiciele Carrefoura tłumaczą swoje posunięcie oczekiwaniami mieszkańców. Planują także rozbudowę sklepu.

Oba obiekty znajdują się blisko drogi krajowej nr 2. I właśnie położenie, jako jeden z powodów zmian, przedstawia Biedronka. Liczy m.in. na podróżujących nocami na trasie Warszawa-Terespol obcokrajowców. Przedstawicieli sieci zapytaliśmy, czy w planach mają kolejne całodobowe placówki. Okazuje się, że niewykluczone.

d2xy5pm

- W wybranych lokalizacjach zdecydowaliśmy się na wprowadzenie wydłużonych godzin otwarcia placówek - niektóre z nich funkcjonują praktycznie przez całą dobę (najczęściej z jedną lub dwiema kilkudziesięciominutowymi przerwami operacyjnymi). Takie rozwiązania są przez nas stosowane już od wielu lat i są podyktowane oczekiwaniami naszych klientów - tłumaczą.

- Całodobowe sklepy Biedronka można spotkać m.in. w pobliżu granicy (np. w Terespolu, Tomaszowie Lubelskim czy Medyce), na dworcach kolejowych czy PKS lub w ich pobliżu (np. w Rzeszowie). Ponadto, w niektórych miejscowościach turystycznych, jak np. Mielno czy Dźwirzyno wydłużamy godziny pracy placówek jedynie w szczycie sezonu - dodają.

Biedronce zdarzało się już także wydłużać pracę swoich sklepów w dniach poprzedzających święta narodowe. Tak było chociażby przed 15 sierpnia, kiedy we wszystkich sklepach można było robić zakupy do godz. 22.

Podziel się opinią

Share

d2xy5pm

d2xy5pm
d2xy5pm