Trwa ładowanie...
d247o8u

Bitcoin zyskał 10 proc. dzięki Chinom, bo Pekin... wypuści własną kryptowalutę

Chiński bank centralny poinformował, że zamierza wprowadzić swoją własną kryptowalutę. Ma to zredukować koszta, ukrócić przestępstwa i pranie pieniędzy, oraz zwiększyć kontrolę nad emisją i cyrkulacją pieniądza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bitcoin zyskał 10 proc. dzięki Chinom, bo Pekin... wypuści własną kryptowalutę
(Fot: BTC Keychain/Flickr (CC BY 2.0))
d247o8u

Wartość Bitcoina wzrosła o 10 proc. po tym, jak chiński bank centralny poinformował w oficjalnym komunikacie, że zamierza wprowadzić swoją własną kryptowalutę. Ma to zredukować koszta, ukrócić przestępstwa i pranie pieniędzy, oraz zwiększyć kontrolę nad emisją i cyrkulacją pieniądza.

Po seminarium w Pekinie dotyczącym cyfrowych pieniędzy, Ludowy Bank Chin wydał oświadczenie w którym poinformował, że w 2014 roku zostały rozpoczęte prace nad stworzeniem cyfrowej waluty. Specjalny zespół badawczy przez cały ubiegły rok badał jaki wpływ na gospodarkę może mieć cyfrowa waluta.

Jako zalety wprowadzenia nowej technologii wymieniono między innymi zmniejszenie wysokich kosztów cyrkulacji pieniądza, lepsze wsparcie rozwoju gospodarczego i społecznego, kontrolę waluty w obiegu, poprawę wygody i przejrzystości transakcji finansowych oraz ograniczenie prania pieniędzy, oszustw podatkowych i innych przestępstw tego typu.

d247o8u

Cyfrowa waluta powinna być zbudowana w sposób ekonomiczny, wygodny i z zachowaniem bezpieczeństwa. Ludowy Bank Chin korzysta z porad ekspertów Citibank i Deloitte. Prace badawcze nad nową kryptowalutą będą kontynuowane przy współpracy z firmami krajowymi, instytucjami międzynarodowymi, instytucjami finansowymi z kraju i zagranicy, oraz z firmami obsługującymi karty płatnicze.

Bank nie poinformował natomiast kiedy nowa waluta miałaby mieć swój start, mimo to samo oświadczenie spowodowało wzrost ceny cyfrowej waluty bitcoin o około 10 proc.

Zobacz także: Kryzys w Chinach - co dalej ze złotym?

d247o8u

Podziel się opinią

Share
d247o8u
d247o8u