Trwa ładowanie...
d4n9tr7

CD Projekt sprzedał spółce zależnej prawa do znaku 'The Witcher'

Warszawa, 01.10.2014 (ISBnews) - CD Projekt sprzedał swojej spółce zależnej - CD Projekt Brands - prawa własności do znaku towarowego "The Witcher" za 17,62 mln zł, w ramach optymalizacji działalności spółek w ramach Grupy Kapitałowej CD Projekt, podała spółka.

Share
d4n9tr7

"Sprzedaż praw do znaku towarowego 'The Witcher' jest elementem realizacji strategii optymalizacji działalności spółek w ramach Grupy Kapitałowej CD Projekt, zgodnie z którą spółka zależna od emitenta, tj. CD Projekt Brands S.A. powołana w celu zarządzania wartościami niematerialnymi zostanie właścicielem praw do znaku, licencjonując następnie prawa do jego wykorzystania na rzecz innych podmiotów. Źródłem finansowania transakcji we wskazanej powyżej wartości są środki własne CD Projekt Brands S.A." - głosi komunikat.

Będący przedmiotem transakcji znak towarowy, jest marką w całości wykreowaną w ramach dotychczasowej działalności grupy kapitałowej emitenta, rozpoznawalną na całym świecie za sprawą serii gier wyprodukowanych przez należące do emitenta studio CD Projekt Red. Znak podlega ochronie prawnej na podstawie dokonanych rejestracji znaku słownego zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami, podano również.

Jednocześnie wraz z umową sprzedaży praw do znaku, zawarta została pomiędzy CD Projekt Brands S.A. a emitentem umowa licencyjna, na mocy której CD Projekt Brands S.A. udzieliła spółce na okres 5 lat licencji na używanie znaku do oznaczenia gier komputerowych spółki, jak i innych artykułów lub usług związanych z jej działalnością w pełnym zakresie ochrony przysługującej znakowi, bez jakichkolwiek ograniczeń terytorialnych.

W skład Grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED - deweloper gier wideo z gatunku RPG, GOG - globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier oraz CDP.pl - cyfrowy dystrybutor gier wideo (m. in.: Blizzard, Sega) oraz filmów (m. in.: Disney, Discovery) w Polsce.

(ISBnews)

d4n9tr7

Podziel się opinią

Share
d4n9tr7
d4n9tr7