Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Co zrobić, żeby otrzymać pozytywną decyzję kredytową?

Otrzymanie odmowy przyznania kredytu od banku jest smutnym i dość często spotykanym wydarzeniem. Chociaż pod pewnymi względami banki w ostatnich latach zliberalizowały swoje wymagania, to wciąż wbrew pozorom pozytywna decyzja kredytowa nie jest wcale czymś, co bardzo łatwo uzyskać. Możemy się w związku z tym zastanawiać: co zrobić, aby otrzymać pozytywną decyzję kredytową? Jakie działania podjąć i z czyjej pomocy skorzystać?

Share
 Źródło: materiały partnera
d32qjxw

W miarę możliwości podnieść zdolność kredytową

Zdolność kredytowa to fraza, którą z pewnością kojarzy niemal każdy, kto kiedykolwiek wnioskował o kredyt. Zbyt niska zdolność to jedna z najczęstszych przyczyn wydawania decyzji odmownych, tak więc w miarę możliwości warto zadbać o jej podniesienie. Pewne działania, jak na przykład zmiana pracy na lepiej płatną, mogą być w danym momencie niemożliwe, ale zazwyczaj okazuje się, że jest coś, co możemy zrobić.

Przykładem może być zrezygnowanie z nieużywanych kart kredytowych, które przechowujemy "na czarną godzinę". Musimy pamiętać, że nawet, jeśli nie korzystamy z przyznanego nam limitu, to i tak ma on negatywny wpływ na naszą zdolność kredytową. Podobnie jest z kredytami odnawialnymi. Ponadto warto myśleć o wcześniejszej spłacie najdrobniejszych zobowiązań lub takich, które już zbliżają się do końca okresu spłaty, o ile oczywiście pozwala nam na to nasza sytuacja finansowa.

Na naszą korzyść może także zadziałać wzięcie kredytu z inną osobą jako żyrantem. Osoba ta musi jednak sama posiadać odpowiednio wysoką zdolność kredytową, w przeciwnym wypadku nie będzie uważana za odpowiednio wiarygodne zabezpieczenie spłaty kredytu. Poręczyciel może się okazać szczególnie istotny, a wręcz niezbędny, w przypadku kredytów na wysokie kwoty. Można również zastanowić się nad alternatywnymi metodami zabezpieczenia kredytu, takimi jak choćby zakup ubezpieczenia.

d32qjxw

Zbuduj pozytywną historię kredytową

Banki używają do weryfikacji historii kredytowej potencjalnych klientów danych Biura Informacji Kredytowych. W ich skład wchodzą informacje zarówno o obecnych zobowiązaniach, jak i tych już spłaconych, aczkolwiek w tym drugim przypadku sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana.

Jeśli chodzi o długi spłacone na czas, po ich uregulowaniu znikną one z bazy, o ile nie wyrazimy zgody na ich dalsze przechowywanie. Jest to oczywiście w naszym najlepszym interesie, ponieważ świadczy o naszej terminowości i sumienności. W przypadku zobowiązań, przy spłacie których pojawiały się opóźnienia, to mogą one bez naszej zgody pozostać w bazie jeszcze przez 5 lat po ich uregulowaniu.

Dobra historia kredytowa jest kluczowa podczas wnioskowania o kredyt, ponieważ sugeruje, że warto nam zaufać, ponieważ prawdopodobnie spłacimy kredyt w terminie. Trzeba zaznaczyć, że chociaż pusta historia kredytowa nie ma tak złego wydźwięku jak historia negatywna, to również jest przez banki niepożądana. Nie da się bowiem na jej podstawie określić, jakie mamy tendencje w zakresie spłaty rat, a więc pozostajemy dla banku znakiem zapytania.

Budowanie pozytywnej historii kredytowej jest stosunkowo prostym, ale wymagającym czasu procesem. Wystarczy, że zaciągniemy tani kredyt na małą sumę bądź zakupimy coś niedrogiego na raty 0%, a następnie będziemy dokonywać regularnych wpłat. Po pewnym czasie możemy całkowicie spłacić dług przed terminem. Wystarczy, że powtórzymy taką operację kilka razy, a nasza historia kredytowa będzie wyglądała znacznie lepiej.

d32qjxw

Zwróć się do wykwalifikowanego pośrednika

Podnoszenie zdolności kredytowej i budowanie pozytywnej historii kredytowej to skuteczne sposoby na zwiększenie szans na otrzymanie pomyślnej decyzji kredytowej, ale nie należą one do najszybszych. Dlatego też zwłaszcza w sytuacji, w której mocno zależy nam na czasie, najlepszym wyjściem może być kontakt z dobrym pośrednikiem kredytowym.

Doświadczony pośrednik kredytowy, taki jak Habza Finanse, jest w stanie pozyskać kredyt na korzystnych warunkach nawet w trudnej sytuacji, kiedy my sami otrzymalibyśmy z pewnością odmowę. Niska zdolność kredytowa nie musi wbrew pozorom być przeszkodą nie tylko do otrzymania wymarzonego kredytu, ale też spłacania go na korzystnych warunkach. Wymaga to jednak profesjonalnej pomocy, którą można otrzymać właśnie od pośrednika kredytowego.

Sposoby na uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej – podsumowanie

Warto zadbać o zwiększenie swoich szans na otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej jeszcze na długi czas przed złożeniem wniosku, ponieważ pozwoli nam to uniknąć sporego stresu, a także rozczarowania związanego z ewentualną odmową udzielenia kredytu.

Nie zawsze jednak mamy możliwość przewidzenia zawczasu, że potrzebne będą dodatkowe środki – bywa, że kredyt trzeba wziąć nagle, ponieważ na przykład zepsuło się ważne urządzenie domowe bądź gwałtowne pogorszenie stanu zdrowia wymaga pieniędzy na leczenie. W takiej sytuacji niezwykle pomocny może być kontakt ze wspomnianym wcześniej pośrednikiem kredytowym, którego można znaleźć pod tym adresem: https://habza.com.pl/. Nie tylko pomoże on nam otrzymać kredyt, ale także wynegocjuje dla nas jak najkorzystniejsze warunki.

Artykuł sponsorowany
d32qjxw
d32qjxw
d32qjxw