Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany Zgarnij Premię

Czy można zarobić na ROR? Konta osobiste z premią wciąż w cenie

Nadal możemy zgarnąć niemałą premię przy zakładaniu rachunku osobistego. Dzięki dedykowanym ofertom mamy możliwość nie tylko korzystania z naprawdę opłacalnych rachunków bankowych, ale również - podbudowania naszych finansów. Jak znaleźć tego typu okazje? Okazuje się, że na rynku wciąż jest sporo ofert z premią w tle.

 Źródło: materiały partnera
d1ogn76

Konta osobiste to jedne z najczęściej wybieranych produktów bankowych. Popularność tego typu rozwiązań wynika przede wszystkim z szerokich możliwości użytkowania. Dzięki ROR możemy wygodnie regulować nasze zobowiązania, przyjmować przelewy (często również zagraniczne), czy korzystać z bankowości mobilnej oraz płatności bezgotówkowych. Okazuje się również, że banki wciąż kuszą potencjalnych klientów naprawdę sporymi premiami.

Na czym polega premia przy zakładaniu konta osobistego? 

Zacznijmy od początku - dlaczego właściwie bank chciałby płacić za otwarcie konta osobistego? Zasada jest prosta. Instytucje bankowe potrzebują klientów oraz ich środków, aby w sposób płynny obracać kapitałem. Tym samym premie, które potrafią wynieść od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy złotych, są z perspektywy banku niewielką ceną za pozyskanie kolejnego klienta lub klientki.

Na takim układzie zyskują oczywiście obie strony. W ten sposób my - jako klienci indywidualni - cieszymy się premią, która często potrafi znacząco wesprzeć nasz budżet. Bank z kolei - posiadając nowy kapitał w swoim systemie - może udzielać m.in. kredytów już obecnym klientom, na czym również zarabia. Niektórzy wręcz regularnie "zarabiają" na premiach bankowych. Pamiętajmy, że otwarcie np. konta osobistego nie jest synonimem żadnego cyrografu. Po odebraniu premii możemy zrezygnować z oferty, zamknąć konto i cieszyć się dodatkowymi środkami bez żadnych konsekwencji.

d1ogn76

Oprócz standardowej umowy bankowej w przeważającej części przypadków będziemy musieli udzielić tzw. zgodę marketingową. Jest to nic innego jak zgoda na regularne otrzymywanie nowych ofert banku drogą elektroniczną (np. poprzez maila) lub telefoniczną. Z tego zobowiązania również możemy się wycofać, ale najlepiej - po otrzymaniu premii na konto.

Kiedy otrzymamy premię? 

No właśnie - kiedy najbezpieczniej wypowiedzieć umowę? Odpowiedzieliśmy już sobie, że najbardziej dogodnym momentem jest chwila zaraz po otrzymaniu premii. Termin jej wpłaty z kolei zawsze podany jest w regulaminie danej promocji. Co do zasady konkretną część premii otrzymujemy do końca kolejnego miesiąca po miesiącu, w którym spełniliśmy wymagane warunki aktywności.

Dla przykładu, jeśli mamy otworzyć konto do końca maja, premia pojawi się na rachunku pod koniec czerwca. Wcześniej jednak powinniśmy otrzymać potwierdzenie, iż spełniliśmy dane wymogi i zostaliśmy zakwalifikowani do otrzymania nagrody. Co ważne jednak samo nawiązanie współpracy z bankiem jest często wyłącznie jednym z warunków otrzymania premii.

Czego jeszcze będzie wymagał bank? Obecnie instytucje kuszą premiami, lecz pod warunkiem nie tylko otwarcia np. konta osobistego, ale i wpłaty określonej sumy na dany rachunek do regulaminowej daty lub wyrobienia karty płatniczej, powiązanej z kontem. Nie są to oczywiście wygórowane wymagania i często są bezpłatne. Tym samym i tak zyskujemy na nowych produktach bankowych.

d1ogn76

Jak znaleźć odpowiednie konto osobiste z premią? 

Ofert z nagrodami można szukać na kilka sposób. Pierwszym jest oczywiście samodzielne przeszukiwanie stron poszczególnych banków. W ten sposób faktycznie zapoznamy się z szeroką gamą produktów danej instytucji, jednak będzie to wariant niezwykle czasochłonny, a czasami - nieskuteczny. Dlaczego? Głównie ze względu na dynamikę zmian ofert. Może się zdarzyć, że w momencie, gdy będziemy przeszukiwać jedną witrynę, na łamach drugiej zdąży już zniknąć dotychczasowa oferta premiowa.

Innym, o wiele lepszym sposobem jest z kolei skorzystanie z dedykowanych rankingów. Te są publikowane przez wyspecjalizowanych analityków, którzy na bieżąco szukają aktualnych ofert i aktualizują swoje witryny. Jedną z takich stron jest zgarnijpremie.pl - pomożemy Ci wybrać konto osobiste w oparciu właśnie o ten portal.

W pierwszej kolejności należy spojrzeć, czy jesteśmy już klientami danego banku. Jeśli tak - najpewniej ta oferta nie będzie nas dotyczyć, ponieważ większość jest adresowana do nowych klientów. Następnie powinniśmy sprawdzić konkretne zapisy regulaminu, a szczególnie - okres obowiązywania umowy. Zastanówmy się, czy jesteśmy w stanie spełnić warunki w określonym terminie. Jeśli tak, nie wzbraniajmy się też przed lekturą tabeli opłat i prowizji. Ta z kolei skrywa sporo kluczowych informacji, które mogą przesądzić o opłacalności danej oferty. Jeśli się okaże, że przykładowym warunkiem jest przelew z poziomu aplikacji, który jest darmowy - uzyskanie premii staje się wyłącznie formalnością.

Podsumowując - na założeniu konta osobistego możemy naprawdę dobrze zarobić, pod warunkiem korzystania z transparentnych ofert. Te z kolei znajdziemy na łamach dedykowanych serwisów, które publikują zarówno zasady ogólne danej promocji, jak i nieco bardziej szczegółowe zapisy regulaminowe. W ten sposób uzyskamy dostęp nie tylko do opłacalnego konta osobistego, ale również - źródła darmowych środków.

Artykuł sponsorowany Zgarnij Premię
d1ogn76
d1ogn76