Trwa ładowanie...
d3zkm48
18-08-2014 10:38

DM PKO BP: Cyfrowy Polsat mógłby przejąć akcje Netii od Jakubasa za 2-3 lata

Warszawa, 18.08.2014 (ISBnews) - Spółki powiązane ze Zbigniewem Jakubasem, które posiadają już 23% akcji Netii, zapewne będą kontynuować zakupy, ale w przyszłości Zbigniew Jakubas może być zainteresowany sprzedażą swojego pakietu akcji inwestorowi branżowemu - może nim być (choć dopiero za 2-3 lata) Cyfrowy Polsat, uważają analitycy Domu Maklerskiego PKO BP.

Share
d3zkm48

"Ostatnie zmiany w akcjonariacie Netii mogą okazać się kolejnym krokiem w kierunku konsolidacji polskiego rynku telekomunikacyjnego. Spółki powiązane ze Zbigniewem Jakubasem posiadają już 23% akcji Netii, a po ostatnich publicznych deklaracjach Mennicy, spółki z udziałem większościowym inwestora, można sądzić, że to nie koniec zakupów" - czytamy w raporcie poświęconym spółkom telekomunikacyjnym.

"Sądzimy także, że w przyszłości Zbigniew Jakubas może być zainteresowany sprzedażą swojego pakietu akcji inwestorowi branżowemu. W sposób naturalny nasuwa się skojarzenie z Polkomtelem, który poprzez przejęcie Netii mógłby wzmocnić się w segmencie stacjonarnym i rozwijać na bazie Netii usługi na sieci światłowodowej ETTH. Do takiej transakcji mogłoby dojść w ciągu 2-3 lat, po zmniejszeniu zadłużenia Cyfrowego Polsatu" - napisali dalej analitycy.

W trakcie (nieudanego, jak się później okazało) wezwania na akcje Netii, ogłoszonego przez Vectrę, Mennica Polska sukcesywnie skupowała akcje Netii na giełdzie po cenie 5,49-5,50 zł, czyli powyżej oferty Vectry w wezwaniu (5,41 zł do 29 lipca). Kontrolowana przez Jakubasa spółka deklarowała, że - w jej opinii - jest najlepszym partnerem do rozmów z funduszami, które rozważałyby sprzedaż pakietu Netii.

Netia S.A. to największy niezależny operator usług telefonii stacjonarnej w Polsce, a także dostawca usług dostępu do internetu.

(ISBnews)

d3zkm48
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zkm48
d3zkm48