Trwa ładowanie...

"Fałszywe policjantki" z Ostrowa Wielkopolskiego. Wchodziły do mieszkań i kradły pieniądze

Nowe technika starej metody "na policjanta". Dwie niepozorne kobiety okradały mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego. I robiły to w dość sprytny sposób. "Fałszywe policjantki" zostały już zatrzymane przez prawdziwych policjantów i trafiły do prawdziwego aresztu.

Share
"Fałszywe policjantki" z Ostrowa Wielkopolskiego. Wchodziły do mieszkań i kradły pieniądze
Źródło: Policja
d2g4cps

Kobiety w wieku 34 i 35 lat podawały się za funkcjonariuszki policji. Miały przebranie, fałszywe dokumenty i odznaki. Oraz swój patent na okradanie. Wchodziły do mieszkań pod pozorem przeszukania. Twierdziły, że prowadzą sprawę nakładek na bankomaty. W ten sposób okradły dwie mieszkanki Ostrowa Wielkopolskiego. Straciły 7 tys. złotych.

Złodziejki czasem rekwirowały karty bankomatowe prosząc o numer PIN. Pod pretekstem "zablokowania karty" wychodziły i wypłacały kasę. W ten sposób kolejna kobieta straciła 500 złotych.

d2g4cps

Ale już 13 lutego okazał się dla "fałszywych policjantek" pechowy. Kolejna osoba, którą odwiedziły, zachowała czujność i wezwała prawdziwą policję. Funkcjonariusze szybko przyjechali na miejsce i zatrzymali kobiety.

Zobacz, jak prawdziwi policjanci zatrzymali "fałszywe policjantki"

Oszustki trafiły do aresztu, przedstawiono już im zarzuty. Ale sprawa jest rozwojowa, bo osób, które straciły pieniądze, może być więcej.

d2g4cps

Podziel się opinią

Share
d2g4cps
d2g4cps