Trwa ładowanie...
dkyt4mq
dkyt4mq
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Gdańsk/Intel może zwiększyć zatrudnienie o ponad 400 osób

Centrum badawczo-rozwojowe firmy Intel w Gdańsku może zatrudnić 420 osób; firmie przekazano dwa budynki o łącznej powierzchni użytkowej 5 tys. metrów kwadratowych. Intel podaje, że od 2011 r. do 2015 r. zwiększył zatrudnienie z ok. 500 do 2 tys. osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dkyt4mq

Centrum badawczo-rozwojowe firmy Intel w Gdańsku, znajdujące się w ALLCON@park w pobliżu lotniska, pod względem wielkości należy do grupy największych tego typu ośrodków firmy w Europie.

Intel w Gdańsku działa od 1999 roku. Firma jest potentatem światowej produkcji układów scalonych i twórcą m.in. grupy mikroprocesorów wchodzących w skład większości komputerów osobistych.

Kinga Chodacka z Brandscope poinformowała, że "pracownicy Intela w całości wynajmującego gdański park biznesowy, będą mieli do dyspozycji kolejne 5 tys. metrów kwadratowych powierzchni użytkowej i tym samym przestrzeń dla 420 dodatkowych stanowisk pracy".

dkyt4mq

Jak wyjaśniła, "w oddanych właśnie do użytkowania dwóch budynkach znajdują się jedne z najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych technicznie laboratoriów kompleksu o powierzchni prawie 400 m kw. oraz komora bezechowa". Wcześniej Intel zajął trzy budynki zespołu biurowego ALLCON@park.

Juliusz Kornaszewski z Intel Technology Poland Ltd. poinformował PAP, że obecnie w centrum badawczo-rozwojowym Intela w Gdańsku pracuje ok. 2 tys. osób. "W 2011 roku zatrudnionych było ok. 500 osób; w 2015 roku ta liczba wzrosła do 2 tys. osób" - podał.

Firma nie podaje dokładnych danych odnośnie planów zatrudnienia. Kornaszewski podkreślił, że "centrum dynamicznie się rozwija; w ostatnich miesiącach zatrudnialiśmy po kilkadziesiąt osób miesięcznie". Nie potwierdził, czy to tempo będzie utrzymane w najbliższych miesiącach, ale podał, że aktualnie firma ma oferty pracy na 79 pozycji.

Poinformował, że w centrum Intela w Gdańsku "opracowywane są najnowocześniejsze globalnie stosowane technologie, m.in. rozwijane są sterowniki i technologie przewidziane dla układów graficznych napędzających komputery, tablety czy smartfony; powstaje szereg technologii serwerowych pozwalających na poprawę działania centrów danych".

dkyt4mq

"Także w Gdańsku znajduje się jedno z najbardziej zaawansowanych na świecie laboratoriów zajmujących się dźwiękiem - rozpoznawaniem mowy, która wykorzystywana jest m.in. do komunikacji z elektroniką" - dodał Kornaszewski.

Firma Intel jest współtwórcą (obok Fundacji Edukacyjnej Perspektywy) programu "Nowe technologie dla dziewczyn", w ramach którego ufundowała stypendia 20 studentkom kierunków technicznych i informatycznych, wybranym spośród 600 kandydatek. Stypendystki otrzymają opiekę mentora (doświadczonego pracownika firmy Intel) oraz stypendium w wysokości 12 tys. zł. Program stypendialny potrwa osiem miesięcy. Niektóre stypendystki mogą zostać zaproszone do odbycia stażu w centrum naukowo-badawczym Intela w Gdańsku albo w jednym z centrów firmy w Stanach Zjednoczonych. Planowane są kolejne edycje programu.

dkyt4mq

Podziel się opinią

Share
dkyt4mq
dkyt4mq