Trwa ładowanie...
d3acaac
26-05-2015 14:38

Global City: Cineworld ma umowy na 16 nowych kin w Wielkiej Brytanii i CEE

Warszawa, 26.05.2015 (ISBnews) - Cineworld - operator m.in. sieci Cinema City, którego wiodącym akcjonariuszem jest notowany na GPW Global City Holdings - zawarł umowy na otwarcie do końca 2015 roku kolejnych 8 kin w Wielkiej Brytanii (na 64 ekrany, z czego 8 ekranów będzie otwarte w dwóch nowych kinach Picturehouse) oraz 8 kin w Europie Środkowej i Wschodniej oraz w Izraelu (79 ekranów), podała spółka. Wyniki całoroczne mają być "zgodne z oczekiwaniami rynku".

d3acaac
d3acaac

"W okresie pierwszych 19 tygodni otworzyliśmy dwa kina Cineworld w Wielkiej Brytanii ( Swindon i Broughton łącznie z 17 ekranami) oraz jedno kino Picturehouse w East Dulwich, z trzema ekranami. W Europie Środkowej I Wschodniej oraz w Izraelu otworzyliśmy nowe 14-ekranowe kino w Bukareszcie w Rumunii oraz rozbudowaliśmy o 4 ekrany istniejące kino Letnany w Czechach. Obecnie mamy umowy na otwarcie do końca 2015 roku kolejnych 8 kin w Wielkiej Brytanii (64 ekrany, z których 8 ekranów będzie otwarte w dwóch nowych kinach Picturehouse) oraz 8 kin w Europie Środkowej i Wschodnie oraz w Izraelu (79 ekranów)" - czytamy w komunikacie.

Na wszystkich rynkach firma odnotowała wzrost liczby sprzedanych biletów w okresie pierwszych 19 tygodni 2015 roku w porównaniu z rokiem 2014, za wyjątkiem Słowacji, gdzie odnotowany został niewielki spadek.

"Sprzedaż w barach kinowych na osobę wzrosła we wszystkich krajach dzięki repertuarowi filmów oraz wzbogacanej przez nas ofercie produktów. Wzrost liczby sprzedanych biletów, a także natura wyświetlanych filmów przełożyły się również na wzrost przychodów z reklamy, które są widoczne we wzroście pozostałych przychodów" - czytamy dalej.

Program planowanych filmów do końca I połowy roku został przez firmę oceniony jako obiecujący i zawiera takie tytuły, jak: "San Andreas", "Jurassic World" oraz "Minionki".

d3acaac

"Druga połowa 2015 jest zachęcająca z tytułami: 'Gwiezdne Wojny: Epizod VII', ostatnia część Igrzysk Śmierci 'Igrzyska Śmierci: Kosogłos cz. 2' oraz kolejna część przygód Bonda 'Widmo'. Z naszymi planami dalszej ekspansji grupy, rada jest przekonana, że wyniki całoroczne będą zgodne z oczekiwaniami rynku" - podsumowano w informacji.

Global City Holdings (dawniej Cinema City International) jest największym akcjonariuszem Cineworld, drugiej pod względem wielkości sieć kinowa w Europie, zajmująca pierwsze lub drugie miejsce na poszczególnych rynkach działalności, włącznie z Wielką Brytanią, gdzie spółka jest liderem przy udziale rynkowym 27,7%. Sieć posiada 201 kin i 1 852 ekrany - wszystkie cyfrowe. Grupa dysponuje również szerokim portfelem nieruchomości w regionie środkowej Europy i Izraela.

(ISBnews)

d3acaac
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3acaac