Trwa ładowanie...

Grant wolny od podatku. Dla firm to duża oszczędność

Przedsiębiorcy, którzy korzystają z unijnego wsparcia, zyskują dwa razy. Dofinasowanie to potężny zastrzyk gotówki, który w dodatku jest nieopodatkowany.

Grant wolny od podatku. Dla firm to duża oszczędnośćŹródło: Fotolia
d2d0xe4
d2d0xe4

Zakup wyposażenia do firmy zakupiony z dotacji unijnych, jest dla przedsiębiorcy kosztem podatkowym. To oznacza, że poniesione wydatki odliczy od przychodu i zapłaci dzięki temu niższy podatek.

Niestety, jak zauważa „Puls Biznesu”, kwestie te nadal budzą wiele wątpliwości wśród osób, które startują z własnym biznesem. Na szczęście decyzja fiskusa jest w tej sprawie jednoznaczna. „Puls Biznesu” przypomina niedawną decyzję Krajowej Informacji Skarbowej, która po raz kolejny stanęła w obronie przedsiębiorców.

Podatnik prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą na założenie biura otrzymał grant z urzędu, było to jednorazowe dofinansowanie. Za te pieniądze kupił wyposażenie i artykuły biurowe. Zapytał KIS, czy zakup stanowi dla niego koszt uzyskania przychodu. Odpowiedź brzmiała: tak.

d2d0xe4

KIS podkreślił, że wg. ustawy o PIT przychodem z działalności gospodarczej są dotacje, subwencje i dopłaty, wolne od podatku są tzw. jednorazowe środki. Zgodnie z przepisami a także stanowiskiem skarbówki nie ma przeszkód, aby wydatki na taki sprzęt jak: laptopy, drukarki, monitory do komputera kupione z pomocą grantu traktować jako koszt uzyskania przychodu.
Są to wymierne oszczędności podatkowe dla przedsiębiorcy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2d0xe4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2d0xe4