WP
16-03-2015 (12:01)

Grupa Azoty nie planuje sprzedaży spółki logistycznej Koltar

Warszawa, 16.03.2015 (ISBnews) - Grupa Azoty nie planuje sprzedaży spółki logistycznej Koltar, poinformował wiceprezes Andrzej Skolmowski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

"Koltar nie jest przewidywany do sprzedaży, grupa ma własny pomysł na logistykę kolejową i ją realizuje" - powiedział Skolmowski podczas konferencji prasowej.

Wiceprezes podkreślił jednocześnie, że przewozy kolejowe nie są podstawową działalnością dla grupy.

Grupa Azoty Koltar Sp. z o.o. początkowo ograniczała się do utrzymania taboru oraz obsługi bocznicy kolejowej Zakładów Azotowych w Tarnowie-Mościcach, jednak stopniowo spółka pozyskiwała klientów zewnętrznych i stała się dostawcą usług z branży kolejowej na terenie całego kraju.

WP

W marcu "Puls Biznesu" informował, powołując się na nieoficjalne informacje, że ruszyły ministerialne konsultacje w sprawie konsolidacji przewoźników towarowych należących do Skarbu Państwa pod egidą Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP). Jak podała gazeta, uzgodniono treść listu intencyjnego pomiędzy ARP a Lotos Kolej, na podstawie którego miałoby dojść do konsolidacji kolejowych przewoźników towarowych, w tym Orlen Koltrans, Pol-Miedź Trans i spółek przewozowych Jastrzębskiej Spółki Węglowej i Grupy Azoty.

Jednakże prezes Grupy Lotos Paweł Olechnowicz mówił kilka dni później, że grupa nie podpisała listu intencyjnego z ARP na temat integracji Lotos Kolej z operatorami przewozów kolejowych innych spółek należących do Skarbu Państwa. Zapowiadał jednocześnie, że decyzje dotyczące dalszego rozwoju należącej do grupy kapitałowej spółki Lotos Kolej powinny być ogłoszone do końca kwartału.

Grupa Azoty jest jedną z największych firm w europejskiej branży chemicznej, obecna jest w sektorze tworzyw konstrukcyjnych, nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a także alkoholi OXO i plastyfikatorów. Zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych. W skład grupy wchodzą m.in. takie podmioty jak: Grupa Azoty S.A. (jednostka dominująca), Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy S.A., Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A., Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A.

(ISBnews)
 

WP
Polub WP Finanse
WP
WP