Trwa ładowanie...
europol gaz
05-11-2009 11:40

Gudzowaty dla WP: rząd powinien podać się do dymisji

Gazociąg Bernau-Szczecin Aleksandra Gudzowatego ma szansę na realizację, o ile ten zgodzi się na zmiany w EuRoPol Gazie - krzyczą nagłówki dzisiejszych gazet. Biznesmen mówi: "Takie połączenie świadczy o tupecie autorów pomysłu. Mamy pierwszy widoczny przypadek, gdy rząd łamie prawo. To przecież nie jest sprawa rządu, tylko przedsiębiorstw".

Gudzowaty dla WP: rząd powinien podać się do dymisjiŹródło: AFP
d4dlcio
d4dlcio

- Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo chce wykupić udziały w EuRoPol Gazie należące do Gas Tradingu [w którym 1/3 udziałów ma Bartimpex Gudzowatego - przyp. WP] - zapowiedział prezes PGNiG Michał Szubski. I dodał, że jeśli Gas Trading nie będzie zainteresowany propozycją i negocjacjami, wówczas zastosowany zostanie przepis Kodeksu spółek handlowych o przymusowym wykupie mniejszościowego udziałowca - podaje PAP.

O komentarz poprosiliśmy Aleksandra Gudzowatego.
- To według mnie podchodzi pod sąd i trybunał stanu. To jest sprawa, po której rząd powinien się natychmiast podać do dymisji, bo ci chłopcy w rządzie nie wiedzą, co robią - mówi rozgoryczony.

Biznesmen podkreśla, że odsunięcie go od EuRoPol Gazu to koniec prób zdywersyfikowania źródeł gazu.
- Jak 10 lat temu chcieliśmy zbudować Bernau-Szczecin i co roku powtarzaliśmy swoją propozycję, to wszyscy nam przeszkadzali. A to wzmocniło rosyjską pętlę gazową. Teraz stworzono pole do dyktatu zaprzyjaźnionej z nami firmy Gazprom - mówi Gudzowaty. - Zaprzyjaźnionej oczywiście w cudzysłowie - podkreśla.

Realizacja gazociągu Bernau-Szczecin - jak twierdzi - jest możliwa. - Walczę o to od 10 lat, mamy pozwolenie budowlane, projekty. Brakuje tylko zgody PGNiG. - Zgoda ta jest blokowana, nawet nie wiem, czy przez rząd, czy przez mafię, przecież różne organizacje nieformalne mają w rządzie swoich przedstawicieli - mówi Aleksander Gudzowaty.

Za chwilę jednak precyzuje.
- Zakładałem EuRoPol Gaz 15 lat temu i od 10 lat czynnie walczę o Bernau-Szczecin. Ciągle mi ktoś przeszkadza. Teraz się ujawnili. To jakaś mafia w mundurkach, nie rząd - kończy.

KI, WP.pl

d4dlcio
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dlcio