Trwa ładowanie...
d2rsbkv
31-03-2016 11:39

i2 Development uruchomi 14 projektów na 1250 mieszkań w tym roku

Warszawa, 31.03.2016 (ISBnews) - i2 Development chce uruchomić w tym roku 14 inwestycji na terenie Wrocławia. Obejmują one 1250 mieszkań w podwyższonym standardzie i segmencie premium oraz 180 lokali użytkowych, poinformował wiceprezes Marcin Misztal. 

d2rsbkv
d2rsbkv

"Nie należy się spodziewać jakichkolwiek przesunięć w terminach uruchamiania tych projektów. Procedury mamy za sobą i w efekcie zdecydowanie ograniczyliśmy ryzyka dotyczące procesu deweloperskiego. Potrzebujemy na środki finansowe na ich dokończenie, co gwarantuje szybki zwrot z inwestycji inwestorom, którzy zdecydują się na uczestnictwo w naszej ofercie publicznej" - powiedział Misztal podczas spotkania z dziennikarzami.

Na planowane 14 projektów składa się 7 niezależnych inwestycji i kolejne 7 w ramach projektu Bulwar Staromiejski.

Z kolei Grupa realizuje obecnie 12 projektów deweloperskich (w tym 6 inwestycji w ramach Projektu Bulwar Staromiejski) na łącznie 441 mieszkań (w tym 169 sprzedanych) i 79 lokali użytkowych. Liczy, że w II półroczu będzie miała do 1 tys. lokali w ofercie.

Bank ziemi pozwala na realizację w latach 2016-2018 ponad 1600 mieszkań oraz ok. 30 tys. m2 powierzchni komercyjnej. Spółka posiada niemal 200 mln zł kapitałów własnych.

d2rsbkv

"Co ważne, jesteśmy 'samowystarczalni'. Rozumiem przez to, że w ramach grupy działa deweloper, generalny wykonawca i biuro architektoniczne. To znacznie redukuje koszty i przyspiesza proces inwestycyjny, a co za tym idzie podnosi marżę na sprzedaży, co widać na naszych dotychczasowych projektach" - zaznaczył wiceprezes.

W ubiegłym roku deweloper sprzedał 420 mieszkań. Według słów wiceprezesa, Grupa nie wyklucza w przyszłości rozpoczęcia działalności na rynkach deweloperskich innych niż Wrocław. Obecnie spółka rozpoznaje sytuację. Zakłada również nabywanie nowych lokalizacji, ale obecnie chce głównie skoncentrować się na realizacji projektów z aktualnego portfolio.

"Nasz model biznesowy zakłada wypracowywanie 75% przychodów z mieszkań, a pozostałe 25% z powierzchni komercyjnych" - podsumował Misztal.

Na początku tego roku spółka wyemitowała obligacje na 10 mln zł z obligacji na zmianę struktury dotychczasowego finansowania.

i2 Development to grupa spółek realizujących inwestycje mieszkaniowe i komercyjne na terenie Wrocławia.

(ISBnews)

d2rsbkv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2rsbkv