Trwa ładowanie...
d2itqdy

Inwestorzy chcą akcji Celon Pharma za 1,5 mld zł, spółka liczy na 245 mln zł

Warszawa, 21.09.2016 (ISBnews) - W zakończonym wczoraj procesie budowy księgi popytu w pierwszej ofercie publicznej Celon Pharma inwestorzy wyrazili chęć zakupu akcji spółki za ponad 1,5 mld zł, podała firma. Celon Pharma liczy na pozyskanie z oferty ok. 245 mln zł.

Share
d2itqdy

Spółka podała, że w samej transzy detalicznej prawie 2,5 tys. inwestorów złożyło zapisy o wartości ponad 180 mln zł.

Oferta publiczna objęła 15 000 000 akcji nowej emisji serii B, w tym 13 000 000 w transzy inwestorów instytucjonalnych, a 2 000 000 w transzy inwestorów indywidualnych. Cena maksymalna w ofercie została wcześniej ustalona na 16,33 zł za jedną akcję.

"Po zamknięciu zapisów spółka pozyska zakładane środki brutto w kwocie ok. 245 mln zł, które będą wykorzystane na sfinansowanie wybranych projektów związanych z realizacją strategii rozwoju spółki w obszarze leków generycznych, jak i projektów innowacyjnych" - czytamy w komunikacie.

"Inwestorzy z entuzjazmem odnieśli się do strategii naszej spółki, gremialnie deklarując chęć objęcia akcji. Jest to istotne również z uwagi na fakt, że mamy do czynienia z dość niepewnymi warunkami na rynku kapitałowym. Tym bardziej cieszymy się, że jesteśmy coraz bliżej zamknięcia, z tak niewątpliwym sukcesem, pierwszej oferty publicznej naszych akcji" - skomentował prezes Maciej Wieczorek, cytowany w komunikacie.

d2itqdy

Prezes Mercurius Domu Maklerskiego, który pełni rolę oferującego w procesie oferty publicznej, Michał Kowalczewski zwrócił uwagę, że jest to dotychczas największe IPO w tym roku. "Zadeklarowany popyt wyraźnie pokazuje, że nie brakuje kapitału u polskich inwestorów, lecz musi się on spotkać ze spółkami, które mają pomysł, jak go umiejętnie wykorzystać" - skomentował.

Celon Pharma jest zintegrowaną firmą biofarmaceutyczną zajmującą się badaniami, rozwojem, wytwarzaniem oraz sprzedażą produktów farmaceutycznych. Spółka dysponuje własnym laboratorium badawczo-­rozwojowym, dzięki czemu może rozwijać własne technologie farmaceutyczne wykorzystując posiadane zaplecze laboratoryjno­-sprzętowe.

(ISBnews)

d2itqdy

Podziel się opinią

Share
d2itqdy
d2itqdy