Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
ceny
Artykuł Sponsorowany
16-03-2023 15:00
Artykuł sponsorowany Dealavo

Jak monitorować ceny i unikać wojen cenowych?

Jeśli jesteś producentem, wiesz, jak ważna jest polityka cenowa w Twojej firmie. Bez odpowiedniej strategii cenowej ryzykujesz utratę klientów na rzecz konkurencji, a co za tym idzie - utratę zysków. Dlatego monitorowanie cen zarówno Twoich produktów, jak i odpowiedników konkurencji jest podstawowym narzędziem, które w obecnych czasach staje się już niezbędne. Konkurencja w zasadzie wszechobecna na rynku e-commerce powoduje, że przedsiębiorcy zmuszeni są nieustannie analizować wszystkie ceny oferowane na ich rynkach.

 Źródło: Adobe Stock
d2erwns
d2erwns

Doskonałym rozwiązaniem jest dedykowane narzędzie Dealavo, które pozwoli Ci zdobywać szczegółowe informacje na temat Twoich konkurentów i ich cen. Ponadto, z Dealavo masz wgląd na promocje swoich rynkowych konkurentówinformacji dotyczących ich asortymentu. Narzędzie to jest jednym z najwygodniejszych oprogramowań do śledzenia cen na rynku, z którego pomocą będziesz zawsze o krok przed konkurencją.

Obejmuje ono unikanie wojen cenowych oraz korzystanie z oprogramowania do analizy cen, które pomaga w śledzeniu cen i optymalizacji strategii cenowej. Sprawdźmy, jak producenci mogą skorzystać z monitorowania cen. 

Narzędzie do monitoringu cen w Internecie Dealavo
Narzędzie do monitoringu cen w InternecieŹródło: Dealavo

Unikanie wojen cenowych 

Wojny cenowe to kosztowna i szkodliwa gra, której nikt nie wygrywa. W wojnie cenowej konkurenci stosują agresywne taktyki, takie jak drastyczne obniżanie cen lub oferowanie promocji, tylko po to, żeby się nawzajem prześcignąć. Niestety, taka taktyka nie tylko szkodzi rentowności zaangażowanych firm, ale także sprawia, że klienci przyzwyczajają się do nadzwyczajnie niskich cen. Aby uniknąć takiej sytuacji, producenci powinni skupić się na budowaniu lojalności klientów poprzez wysokiej jakości produkty, doskonałą obsługę klienta i skuteczny marketing, zamiast próbować konkurować wyłącznie ceną. Ponadto wytwórcy powinni korzystać z metod opartych na danych, takich jak obserwacja rynku w czasie rzeczywistym, aby uzyskać przewagę nad konkurencją bez uciekania się do agresywnych taktyk, takich jak obniżanie cen czy oferowanie promocji. 

d2erwns

Zalety korzystania z oprogramowania do monitorowania cen konkurencji

Korzystanie z oprogramowania do śledzenia cen to jeden z najlepszych sposobów na nadążanie za zmieniającymi się warunkami rynkowymi. Tego typu oprogramowanie pozwala producentom śledzić ceny konkurencji w czasie rzeczywistym, dzięki czemu mogą oni w razie potrzeby szybko wprowadzać zmiany. Ponadto, mogą wykorzystywać zebrane dane do identyfikowania trendów na rynku i odpowiednio dostosowywać własne ceny

Niektóre rozwiązania oprogramowania do analizy cen (np. Dealavo) oferują funkcje automatyczne, które ułatwiają producentom wdrażanie strategii bez konieczności spędzania wielu godzin na codziennym ręcznym śledzeniu cen konkurencji. Narzędzie Dealavo oferuje producentom dodatkowe udogodnienia w formie błyskawicznych alertów, otwartego API oraz niezawodnej pomocy technicznej.

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Dealavo - najlepsze narzędzie do monitorowania cen

Dealavo jest przykładem bardzo efektywnego, ale łatwego w użyciu narzędzia, które pomaga producentom łatwo śledzić ceny konkurencji. To rozwiązanie oparte na chmurze gromadzi dane z tysięcy sklepów internetowych z całego świata, dzięki czemu użytkownicy mają dostęp do kompleksowego obrazu trendów rynkowych i informacji o cenach konkurencji w czasie rzeczywistym. Jednymi z podstawowych funkcji Dealavo są m.in.:

 

  • dynamic pricing z Dealavo, a więc strategia cenowa, która wykorzystuje zautomatyzowane inteligentne algorytmy, które monitorują sytuację na rynku i na podstawie uzyskanych informacji wprowadzają zmiany w cenach dostępnych w Twoim sklepie internetowym
  • monitorowanie promocji, a więc dostarcza ono dane nt. Twoich banerów promocyjnych oraz cen produktów po zastosowaniu specjalnego kodu. Ręczny monitoring nigdy nie dostarczy nam pełnej informacji o czasie i częstotliwości wyświetlania bannera na stronie sklepu. Trudno jest także analizować niestandardowe promocje, takie jak cross sell czy wielopak.
  • mnogość możliwych integracji oraz otwarte API - dane Dealavo można zintegrować bezpośrednio ze sklepem, Power BI czy systemem ERP poprzez API. Narzędzie to można także bez problemu zintegrować z platformami takimi jak Idealo, Baselinker, Woocomerce czy Shopify

 

d2erwns

Dealavo oferuje również inne funkcje, takie jak automatyczne powiadomienia o zmianie cen konkurencji lub o wprowadzeniu nowych promocji, dzięki czemu użytkownicy mogą być zawsze na bieżąco ze swoją branżą. 

Narzędzie to nie tylko działa na każdym rynku i jest w stanie przeanalizować ceny dowolnego konkurenta, ale również działa ono na najpopularniejszych marketplace’ach, takich jak Amazon, eBay, Allegro, Kaufland czy Google Shopping.

Podsumowanie

Monitorowanie cen konkurencji jest kluczowe dla każdego producenta, który chce odnieść sukces na dzisiejszym konkurencyjnym rynku. Wykorzystując narzędzia takie jak Dealavo, bardzo łatwo jest unikać wojen cenowych i efektywnie analizować zmieniające się trendy tynkowe. Pozwala to producentom nie tylko zaszczędzać cenny czas, ale i pieniądze, zwiększając swoje zyski i redukując koszty.

Artykuł sponsorowany Dealavo
d2erwns
d2erwns