Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Jak wybrać ubezpieczenie na życie? Co warto wziąć pod uwagę podejmując decyzję o zawarciu polisy?

Jak wybrać ubezpieczenie na życie? To pytanie zadajemy sobie, gdy jesteśmy blisko decyzji o zakupie polisy o zawarciu umowy ubezpieczenia lub gdy zmuszają nas do tego okoliczności. Jedną z nich może być wzięcie kredytu hipotecznego wspólnie z najbliższą osobą. Bez względu na to, jakie są nasze motywacje i potrzeby, dobre ubezpieczenie na życie może odpowiedzieć na każdą z nich.

Share
Jak wybrać ubezpieczenie na życie? Co warto wziąć pod uwagę podejmując decyzję o zawarciu polisy?
Jak wybrać ubezpieczenie na życie? Co warto wziąć pod uwagę podejmując decyzję o zawarciu polisy? Źródło: materiały partnera
d45afz4

Wystarczy dobrze poszukać, poznać charakterystykę konkretnej oferty i zdecydować o doborze ubezpieczeń dodatkowych. Wybór jest naprawdę duży, a potwierdzeniem niech będzie np. ta strona: https://www.compensa.pl/ubezpieczenia/zycie/.

Korzyści, teraz i w przyszłości.

Polisa na życie może spełniać jednak o wiele więcej funkcji niż tylko zabezpieczać na wypadek śmierci. Wszystko jest kwestią odpowiedniego skonstruowania ubezpieczenia poprzez selekcję opcji dodatkowych. Rozbudowując podstawowy zakres ochrony możesz przygotować się na wiele scenariuszy. Znaleźć najlepszą dla siebie polisę, która spełnia funkcję ochronną, inwestycyjną, zabezpieczającą Twoją zdrowie. To wsparcie tu i teraz dla Ciebie, nie tylko dla najbliższej rodziny po Twojej śmierci. Przykładem mogą być opcje assistance zawarte w niektórych ubezpieczeniach na życie. Z nimi mamy realną pomoc na co dzień.

Ważną kwestią jest również wybór odpowiedniego produktu. Bo ubezpieczenie na życie nie jedno ma imię. Różnią się zawartością, możliwościami rozszerzenia zakresu ochrony i naciskiem na określoną funkcję np. ochronną czy inwestycyjną. Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://www.compensa.pl/

d45afz4

Ubezpieczenie na życie i dożycie – o co chodzi?

Jedną z opcji, którą możemy wybrać jest ubezpieczenie na życie i dożycie. I tu pojawia się pytanie, co to jest ubezpieczenie na dożycie? Jak sama nazwa wskazuje chodzi o to, aby (jakkolwiek bezpośrednio to nie zabrzmi) dożyć do określonego w polisie wieku. Na ogół jest to też data końca obowiązywania polisy na życie. W momencie uzyskania określonego wieku, ubezpieczyciel wypłaca świadczenie.

Śmierć ubezpieczonego powoduję wypłatę świadczenia, które otrzymują wybrani uposażeni. Ich dane są zawarte na polisie. Na ogół są to najbliżsi członkowie rodziny, żona, partnerka, dzieci. Oczywiście to od Ciebie zależy, kogo uposażysz do pobrania świadczenia po Twojej śmierci. Ubezpieczenie na życie i dożycie może dać jeszcze jedną możliwość wcześniejszego uzyskania świadczenia. To przypadek zdiagnozowania choroby śmiertelnej. Zazwyczaj wtedy jest wypłacane 50% świadczenia z tytułu śmierci.

Kiedy przydaje się polisa na życie?

Na to pytanie już w sumie udało się odpowiedzieć. Pierwsza sytuacja to wspomniane zabezpieczenie finansowe najbliższych na wypadek sytuacji, gdy Cię zabraknie. W przypadku kredytu hipotecznego polisa na życie może być koniecznością narzuconą przez bank. To zabezpieczenie na wypadek śmierci i zobowiązania spłaty rat kapitałowych i odsetek spoczywającego na współmałżonku czy dzieciach.

Ubezpieczenie na życie to również sposób na gromadzenie kapitału na przyszłość np. poprzez wspomniane inwestycję w ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe (UFK) oraz ochrona zdrowia w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń. Polisa może zapewnić wypłatę świadczenia w razie pobytu w szpitalu po nieszczęśliwym wypadku, trwałej niezdolności do pracy po wypadku, utraty zdrowia, poważnego zachorowania, operacji chirurgicznej.  

d45afz4

Wszystko zależy od naszych potrzeb i rodzaju produktów ubezpieczeniowych, które mamy na rynku. Wybór produktów i możliwości rozszerzenia zakresu ochrony jest z każdym rokiem coraz większy.

Życie, zdrowie, inwestycja

Polisa na życie może stać się w zasadzie uniwersalnym rozwiązaniem, odpowiadającym na wiele potrzeb. Wśród nich potrzeba dotycząca zabezpieczenia swojego życia, zdrowia oraz możliwość gromadzenia kapitału i długofalowej inwestycji. Oczywiście rozglądając się za taką ofertą dobrze zestawić sobie zakres, możliwości dodatkowe i zderzyć je ze składką, jaką przyjdzie zapłacić. Przykładem wszechstronnego ubezpieczenia na życie jest Compensa Maxima.

Compensa Maxima to ubezpieczenie 3 w 1 – ochrona, gwarantowany kapitał z inwestycją i właśnie ochrona zdrowia. Ubezpieczenie na życie, która poza podstawowym zakresem daje możliwość wyboru z 17 ubezpieczeń dodatkowych. Podstawa to ubezpieczenie na życie i dożycie wraz z inwestycją w ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe (UFK). 17 opcji dodatkowych możemy podzielić na rozwiązania dotyczące wypadków, chorób i życia. Jednym z nich jest możliwość organizacji i przeprowadzenie leczenia za granicą wraz z ekspercką opinią medyczną. Więcej dowiesz się ze strony: https://www.compensa.pl/maxima/.

Wiek a polisa na życie

Czy wraz z wiekiem zmniejszają się Twoje możliwości, jeśli chodzi o ubezpieczenie na życie? Po części jest to prawdą. koszt ochrony ubezpieczeniowej wzrasta. Wybór odpowiedniej polisy jest trudniejszy. Są jednak takie rozwiązania, jak Między Nami Gold, dedykowane osobom między: 56 a 72 rokiem życia. To trzy warianty do wyboru i elastyczny zakres ochrony, który można dopasować do swoich potrzeb. Ubezpieczenie zawiera również assistance: domowy i medyczny. To najlepszy dowód na to, że polisa na życie to także wsparcie tu i teraz z myślą o przyszłości. Praktycznie w każdym wieku.

Artykuł sponsorowany
d45afz4

Podziel się opinią

Share
d45afz4
d45afz4