Trwa ładowanie...
d17wofg
22-12-2016 09:20

JSW: Już 326 pracowników KWK Krupiński zadeklarowało przejście do innych kopalń

Warszawa, 22.12.2016 (ISBnews) - Już 326 pracowników Kopalni Węgla Kamiennego Krupiński (KWK Krupiński) zadeklarowało chęć przeniesienia do konkretnych kopalń należących do Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW), w związku z planowanym przeniesieniem KWK Krupiński do Spółki Restrukturyzacji Kopalń (SRK), podała JSW.

d17wofg
d17wofg

"W tym samym czasie 140 osób zadeklarowało również chęć skorzystania z pakietu osłonowego gwarantowanego przez ustawę o funkcjonowaniu węgla kamiennego. 10 osób chce skorzystać z jednorazowych odpraw pieniężnych, 117 pracowników dołowych oraz 17 pracowników przeróbki chcą przejść na urlop górniczy" - czytamy w komunikacie.

Pierwsze 40 osób z KWK Krupiński rozpocznie pracę w kopalniach Budryk i Pniówek.

Po przejściu do innej kopalni JSW pracownicy Krupińskiego zachowują dotychczasową umowę o pracę oraz wszystkie dotychczasowe gwarancje, w tym gwarancje zatrudnienia, podkreślono.

"Pracownicy Krupińskiego nie będą przenoszeni na kopalnię Knurów-Szczygłowice ze względu na toczący się tam aktualnie proces standaryzacji płac" - podano także.

d17wofg

Zgodnie z wcześniejszymi szacunkami, do innych zakładów spółki przejdzie około 1 791 pracowników KWK Krupiński. Ze wstępnych założeń wynikało, że do KWK Borynia-Zofiówka-Jastrzębie trafi 750 osób, do KWK Budryk - 400, a do KWK Pniówek - 641.

1 grudnia br. akcjonariusze JSW zgodzili się na nieodpłatne zbycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa w postaci KWK Krupiński na rzecz Spółki Restrukturyzacji Kopalń. JSW poinformowała później, że wszyscy pracownicy kopalni otrzymają oferty pracy w innych zakładach spółki.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

(ISBnews)

d17wofg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17wofg