Trwa ładowanie...
d1jy32m

JSW nadal rozmawia z obligatariuszami o przesunięciu opcji put

Warszawa, 20.03.2015 (ISBnews) - Jastrzębska Spółka Węglowa jest w trakcie negocjacji z obligatariuszami w sprawie przesunięcia realizacji opcji put zapadającej 30 lipca br., poinformował wiceprezes spółki ds. ekonomicznych Robert Kozłowski. Związana z opcją put ewentualna emisja euroobligacji możliwa jest dopiero, kiedy zmieni się sytuacja na rynku commodities.

Share
d1jy32m

"Wróciliśmy do rozmów, bazą są aktualne wyniki. Jesteśmy cały czas w relacjach z obligatariuszami i prowadzimy rozmowy w sprawie odsunięcia realizacji opcji put" - powiedział Kozłowski na konferencji prasowej.

Spółka uzależnia termin ewentualnej emisji euroobligacji od sytuacji na rynku commodities. "Dopóki sentyment inwestycyjny będzie tak negatywny, jak był jesienią, to trudno zakładać, że w terminie zapisanym w programie zrealizujemy tę emisję" - wskazał wiceprezes.

Zgodnie z obecnie realizowanym programem, obligatariusze JSW mają prawo żądać pod pewnymi warunkami wcześniejszego wykupu obligacji, a spółka zobowiązana jest do przeprowadzenia do 30 lipca 2015 r. procesu emisji obligacji na międzynarodowych rynkach kapitałowych w celu dokonania wcześniejszego wykupu wszystkich obligacji wyemitowanych w ramach programu.

d1jy32m

Na początku lutego br. Kozłowski informował, że rozmowy z obligatariuszami będą wznowione po zakończeniu trwającego wówczas strajku i oszacowaniu jego kosztów dla spółki.

Na początku listopada 2014 r. JSW podała, że z uwagi na obecne warunki rynkowe zarząd spółki zdecydował, iż nie będzie przeprowadzał planowanej emisji euroobligacji.

W odpowiedzi na to kilka dni temu Fitch Ratings wycofał rating korporacyjny dla JSW na poziomie B+ z perspektywą stabilną oraz rating B+ z perspektywą stabilną w odniesieniu do planowanej w momencie przyznania ratingów emisji obligacji senior notes przez JSW Finance AB (spółkę specjalnego przeznaczenia w Szwecji, utworzoną przez Polski Koks S.A, spółkę zależną JSW).

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. W 2013 r. w kopalniach JSW wydobyto 13,6 mln ton węgla.

(ISBnews)

d1jy32m

Podziel się opinią

Share
d1jy32m
d1jy32m