Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
śmieci
10-02-2009 (00:15)

Kiedy nie trzeba płacić za wywóz śmieci?

Gminy oraz firmy wywożące śmieci
wykorzystują niewiedzę mieszkańców i nakazują im, bez żadnych
wyjątków, ponosić opłaty za wywozu nieczystości. Tymczasem są
sytuacje, gdy w domu nikt nie mieszka i odpady nie powstają - czytamy w "Gazecie Prawnej".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kiedy nie trzeba płacić za wywóz śmieci?
(Jupiterimages)

Takie przypadki zdarzają się np., gdy właściciele w domu nie mieszkają, bo traktują go jak inwestycję, albo gdy pracują za granicą. Mimo to gminy nakazują zawieranie umów na wywóz śmieci i tłumaczą, że robią to, by zapobiegać przypadkom im wyrzucania na nielegalnych wysypiskach.

Gazeta przypomina, że w przypadku, gdy śmieci rzeczywiście nie są wytwarzane i nie ma podstaw do ponoszenia opłat, na właścicielu ciąży obowiązek udowodnienia tego.

Osobie, która nie zawarła umowy na wywóz śmieci, pomimo powstania na jej posesji odpadów grozi kara grzywny 5 tys. zł.

Polub WP Finanse