Trwa ładowanie...
ycipk-229jv4

Koniec z reklamozą? Warszawa za uchwałą krajobrazową

Warszawscy radni poparli przepisy, które ureguluje to, gdzie i jak można umieszczać reklamy. Łyżką dziegciu w tej beczce miodu jest fakt, że projekt konsultowano przez niemal cztery lata.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawscy radni opowiedzieli się w czwartek za uchwałą krajobrazową, która ureguluje to, gdzie i jak można umieszczać reklamy.
Warszawscy radni opowiedzieli się w czwartek za uchwałą krajobrazową, która ureguluje to, gdzie i jak można umieszczać reklamy. (flickr.com, Fot: reklamy-AREK)
ycipk-229jv4

- Ja jasno mówiłem w kampanii wyborczej, że chcemy położyć kres tej reklamowej "szyldozie" - podkreślił na konferencji prasowej przed rozpoczęciem obrad Rady Miasta prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.

Jak dodał, ma nadzieję, że po latach starań w tym kierunku, w Warszawie "wreszcie zapanuje prawdziwy ład".

ycipk-229jv4

Uchwałę poparło 51 radnych, nie głosowała jedna osoba, a trzy wstrzymały się od głosu. Radni odrzucili zgłoszone jako wnioski mniejszości poprawki PiS, które przewidywały m.in. zmniejszenie liczby dopuszczalnych banerów reklamowych na przystankach z trzech do jednego oraz skrócenie okresu dostosowawczego zawartego w uchwale.

Obejrzyj: Ratał Trzaskowski o Marianie Banasiu: "To rząd nawarzył tego piwa"

Jak tłumaczyła wcześniej szefowa komisji ładu przestrzennego Ewa Janczar (KO), zmiana okresu dostosowawczego w momencie, kiedy w konsultacjach społecznych uwaga dotycząca takiej zmiany została rozstrzygnięta negatywnie, oznacza duże ryzyko późniejszego uchylenia uchwały.

ycipk-229jv4

Czytaj: Miało być pięknie, jest po staremu. Ustawa krajobrazowa obowiązuje, a miasta wciąż toną w reklamach

- Gdybyśmy sobie na takie ryzyko pozwolili, mogłoby to oznaczać tyle, że przez najbliższy rok czy dwa nie będziemy mieli żadnej uchwały - dodała.

Dowiedz się: Ułomne przepisy krajobrazowe. Firmy reklamowe mogą żądać odszkodowań

Na mocy obowiązującej od września 2015 roku ustawy krajobrazowej, gminy mogą uchwalać własne uchwały krajobrazowe, których celem jest przede wszystkim wprowadzenie jasnych zasad i warunków sytuowania nośników reklamowych.

ycipk-229jv4

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku

Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-229jv4

ycipk-229jv4
ycipk-229jv4