Kto zbuduje park rozrywki pod Grodziskiem? Wykonawca się wycofał

Spór między inwestorem a generalnym wykonawcą parku rozrywki Adventure World Warsaw zakończył się ugodą. Firmy rozwiązały współpracę. Kto teraz zajmie się budową największego parku rozrywki w Polsce? Czy budowa w ogóle zostanie ukończona?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kto zbuduje park rozrywki pod Grodziskiem? Wykonawca się wycofał
(Las Palm)

"Adventure World Warsaw sp. z o.o. oświadcza, że doszło do zawarcia pozasądowej ugody z firmą Royal Imtech oraz jej spółkami zależnymi. Ugoda jest ostateczna i wiążąca. Rozwiązuje ona, w sposób zgodny z wolą obu stron, wszelkie dotychczas sporne kwestie dotyczące realizacji projektu Adventure World Warsaw oraz projektów z nim związanych. Ugoda kończy również współpracę pomiędzy stronami. Strony nie będą ujawniać żadnych szczegółów finansowych związanych z ugodą" - podała spółka w komunikacie z 12 marca.

Ugoda między dotychczasowymi partnerami zakończyła spór, o którym zrobiło się głośno na początku lutego bieżącego roku. Holenderska firma Royal Imtech oskarżyła wówczas polską spółkę Adventure World Warsaw o przyczynienie się do strat w wysokości 100 mln euro, później kwota wzrosła do 150 mln euro.

Holendrzy zarzucili Adventure World Warsaw brak zapewnienia finansowania inwestycji. Polska spółka odpierała zarzuty i - jak powiedziała WP.PL Jolanta Winiarska z biura prasowego Adventure World Warsaw - zamierzała "asertywnie bronić swoich interesów i dobra projektu, dlatego nie zamyka się na inne opcje, które umożliwią sukces jego realizacji".

<BR Dzisiejsze oświadczenie wyznacza kolejny etap perypetii z budową parku. Do ukończenia inwestycji firma będzie musiała znaleźć nowego wykonawcę.

- Biorąc pod uwagę historię tego typu inwestycji w Polsce, pytania o postępy oraz powodzenie inwestycji nas nie dziwią, ale nikt jeszcze nie dotarł do tego etapu, co AWW. Wykupiono już 115 ha gruntów oraz otrzymano pozwolenia na budowę. Wydano 75 mln euro, inwestor jest zdeterminowany, aby zrealizować inwestycję - oświadczyła niedawno Kalina Kaczmarek z biura prasowego Adventure World Warsaw.

Polub WP Finanse