Trwa ładowanie...
d1t9hjx

Kupujesz jajko Star Wars, a tu niespodzianka

Bez żartów. To może być kolejna jajeczna afera. Rodzice narzekają, że w Kinder Niespodziankach za mało jest reklamowanych figurek z serii Star Wars.
Share
Kupujesz jajko Star Wars, a tu niespodzianka
Źródło: GNU, Fot: A. Kniesel
d1t9hjx

- Kupiłem czteropak obrandowany logo Star Wars, a nie było tam nawet jednej figurki z tej serii - żali się pan Adam. - W innym opakowaniu były dwie figurki, ale identyczne. Przecież to jakaś kpina z dzieci i rodziców - dodaje.

W podobnej sprawie zgłosiła się do nas także pani Iza, która kupiła zwykły czteropak Kinder Niespodzianki, a w środku były trzy identyczne zabawki.

- Jestem mamą 7-latka, który jest fanem Star Wars. Kiedy tylko ukazała się reklama Kinder Niespodzianki, ruszyłam do sklepu. Niestety, na sześć jajek trafiłam jedynie... jedno. Fakt, spodziewałam się, że w każdym jajku będzie może nie tyle figurka, co chociaż jakiś element przypominający Star Wars - napisała na jednym z for internetowych Viola.

d1t9hjx

Mama 7-latka i tak miała szczęście. Według Anny, która od lat kolekcjonuje zabawki z Kinder Niespodzianki, na figurki z serii Star Wars średnio można się natknąć w co dziesiątym jajku. Jak tłumaczy, zazwyczaj w sprzedaży jest około 250-300 unikalnych przedmiotów. Logiczne jednak, że w związku z intensywną kampanią reklamową figurek Star Wars powinno być dużo więcej niż innych.
- Rzeczywiście coś z tą kolekcją jest nie tak. Mi też zdarzało się w czteropaku znaleźć dwie identyczne figurki. Nie dziwię się więc rozczarowanym rodzicom i zawiedzionym dzieciom - mówi właścicielka kolekcji kilku tysięcy figurek z Kinder Niespodzianki, którymi wymienia się na stronie magic-hobby.pl.

Ona sama już wcześniej próbowała skontaktować się z firmą Ferrero Polska, do której należy marka Kinder Niespodzianka. Jej uwagi nie były jednak traktowane poważnie. Nam udało się skontaktować z rzeczniczką marki, ale jak dotąd nie uzyskaliśmy odpowiedzi, dlaczego zabawek Star Wars jest tak niewiele.

W Kinder Niespodziance nowe kolekcje pojawiają się zazwyczaj raz w roku. W Polsce najczęściej są one związane z zagranicznymi superprodukcjami filmowymi dla dzieci (Shrek, Epoka Lodowcowa czy Asterix).

W wielu krajach serie nawiązują jednak do lokalnych bajek czy legend. Na przykład w Rosji Ferrero wypuściło kolekcję, której bohaterami są Masza i Niedźwiedź, rysunkowe postacie z tamtejszej kreskówki opartej na ludowych opowieściach.

d1t9hjx

Oprócz standardowych figurek są i takie, które są warte nawet kilkaset złotych. Na przykład standardową figurkę z najnowszej polskiej kolekcji Star Wars na aukcji internetowej można kupić za około 5 zł. Natomiast egzemplarz czarnego Lorda Vadera z niemieckiej serii Star Wars z hipopotamami kosztuje już 150 zł.

Kinder Niespodzianka budzi też inne kontrowersje. Sprzedaż tego typu produktów zakazana jest w Stanach Zjednoczonych. Do USA jajek niespodzianek nie wolno nawet wwozić. Na lotnisku kontrola celna tego typu słodycze może nam zarekwirować i za próbę przemytu wlepić trzystudolarowy mandat. Swego czasu kanadyjska telewizja CBC informowała, że rocznie celnicy rekwirują nawet 25 tys. jajek niespodzianek.

Powodem jest prawo Stanów Zjednoczonych, które zabrania sprzedawania produktów spożywczych z niejadalnymi częściami w środku. Wszystko w obawie przed połknięciem przez amerykańskie dzieci jajka niespodzianki w całości. Na szczęście europejskie maluchy wiedzą, co można znaleźć w środku.

d1t9hjx

Podziel się opinią

Share
d1t9hjx
d1t9hjx