Trwa ładowanie...
d4fuw36

LEO Express - konkurencja dla PKP zza południowej granicy

Nareszcie! Na kolei może pojawić się prawdziwa konkurencja. I to międzynarodowa. O polskich pasażerów zamierza powalczyć z PKP czeski przewoźnik - LEO Express.
Share
LEO Express - konkurencja dla PKP zza południowej granicy
Źródło: Jupiterimages
d4fuw36

Czeski przewoźnik kolejowy, LEO Express, planuje w ciągu dwóch lat wejść na polski rynek - informuje portal idnes.cz.

- Planujemy wprowadzić nowy standard jakości na polskim rynku - powiedział Leoš Novotný, właściciel przedsiębiorstwa. - Dlatego zaczęliśmy negocjację z renomowaną polskią firmy z wizją strategicznego partnerstwa - dodał.

Novotný nie ujawnił jednak o jaką firmę chodzi. Według spekulacji portalu rynek-kolejowy.pl mogą to być Dolnośląskie Linie Autobusowe.

d4fuw36

Według Rynku Kolejowego, LEO Express może uruchomić połączenia na trasach Warszawa - Poznań oraz Warszawa - Katowice/Kraków tworząc w ten sposób konkurencję dla PKP Intercity i Przewozów Regionalnych.

LEO Express a.s. to czeski prywatny przewoźnik kolejowy. Przedsiębiorstwo zostało założone w 2010 roku, a od grudnia 2012 prowadzi regularne przewozy na trasie Praga - Bogumin.

Planowana ekspansja na polskie tory to nie jedyne powiązania spółki z naszym krajem. Pięć pociągów FLIRT należących do taboru przewoźnika powstało w siedleckich zakładach firmy Stadler Rail.

d4fuw36

Podziel się opinią

Share
d4fuw36
d4fuw36