WP
WP

Mabion ma umowę na badania nad chłoniakiem w 8 krajach

Warszawa, 23.05.2014 (ISBnews) - Mabion podpisał z Altiora d.o.o. umowę na badania pacjentów z chłoniakiem na terenie Polski, Chorwacji, Bośni, Serbii, Węgier, Bułgarii,...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Warszawa, 23.05.2014 (ISBnews) - Mabion podpisał z Altiora d.o.o. umowę na badania pacjentów z chłoniakiem na terenie Polski, Chorwacji, Bośni, Serbii, Węgier, Bułgarii, Mołdawii i Czarnogóry, podała spółka. Wartość umowy wynosi niemal 1,5 mln euro, a przewidywany termin wywiązania się ze zobowiązań wynikających z umowy to 31 grudnia 2014 roku.

Spółka tłumaczy, że badanie nad chłoniakiem rozlanym z dużych komórek typu B jest badaniem uzupełniającym w procesie rejestracji leku MabionCD20. Dodatkowo Mabion rozszerzył z Altiora d.o.o. umowę dotyczącą badań klinicznych nad MabionCD20 u pacjentów z reumatoidalnym zapaleniem stawów. Na mocy aneksu – do badań zostanie włączonych 8-10 nowych ośrodków w Polsce.
"Podpisanie umowy na badania nad chłoniakiem i rozszerzenie umowy na badania nad reumatoidalnym zapaleniem stawów to bardzo dobry sygnał dla procesu rejestracji MabionCD20. Wszystkie nasze działania - włącznie z pozyskaniem dodatkowego kapitału z nowej emisji - skoncentrowane są na jak najefektywniejszym przeprowadzeniu badań i rejestracji leku. Dodatkowe badanie to kolejny kamień milowy, a jednocześnie dodatkowe zabezpieczenie ułatwiające możliwie najsprawniejsza rejestrację MabionCD20. Jesteśmy przekonani, że wysiłek włożony w rzetelne przeprowadzenie badań zaowocuje sprawna rejestracją i możliwością wprowadzenia leku na wiele rynków" - powiedział prezes spółki Maciej Wieczorek, cytowany w komunikacie.
Wcześniej w maju 2014 roku Mabion SA pozyskał ponad 53 mln zł w ramach emisji akcji. Spółka podpisała umowy objęcia 790 000 akcji serii K (z wyłączeniem prawa poboru) po cenie 41 zł za akcję z funduszami inwestycyjnymi i emerytalnymi, jak i innymi inwestorami instytucjonalnymi. Popyt na akcje znacząco przewyższał podaż. Po tej samej cenie, kolejne 510 000 akcji serii L w ramach kapitału docelowego zobowiązali się objąć założyciele Mabion, przypomina spółka.

"Środki z emisji zostaną przeznaczone przede wszystkim na: przystosowanie i certyfikację nowego Kompleksu Naukowo-Przemysłowego Biotechnologii Medycznej do wymogów FDA (amerykańskiej agencji ds. leków), pokrycie rynkowego i medycznego wzrostu kosztów badań klinicznych leku MabionCD20 oraz uzupełnienie kapitału obrotowego, wynikające głównie z przesunięć w rozliczeniach środków unijnych i podatków" - czytamy dalej.

WP

Mabion zamierza zarejestrować MabionCD20 na wszystkich rynkach światowych, na których sprzedawane są leki referencyjne.

Mabion S.A. to czołowa polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. W 2010 roku Mabion wszedł na rynek NewConnect pozyskując 22,8 mln zł, a w kwietniu 2013 r. spółka przeniosła się na parkiet główny warszawskiej giełdy.

(ISBnews)

Polub WP Finanse
WP
WP