WP
WP

Mabion pozyskał ponad 53 mln zł z emisji akcji serii K i L

Warszawa, 12.05.2014 (ISBnews) - Mabion pozyskał ponad 53 mln zł w drodze emisji akcji serii K i L. Inwestorzy instytucjonalni objęli 790 000 akcji serii K, natomiast...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Warszawa, 12.05.2014 (ISBnews) - MabionMabion pozyskał ponad 53 mln zł w drodze emisji akcji serii K i L. Inwestorzy instytucjonalni objęli 790 000 akcji serii K, natomiast założyciele MabionMabion 510 000 akcji serii L. W obu przypadkach cena wynosiła 41 zł za akcję. Środki zostaną przeznaczone na badania oraz uzupełnienie kapitału obrotowego, podała spółka.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z dużego zainteresowania nową emisją akcji MabionMabion (Zobacz notowania spółki ») (...). Oznacza to, że rynek darzy nas zaufaniem i pozytywnie ocenia dotychczasowe postępy poczynione m.in. w kwestii działań związanych z rejestracją leku MabionCD20. Zgodnie z zapowiedzią założyciele spółki – w tym moja firma Celon Pharma – obejmą dodatkową pulę akcji o łącznej wartości prawie 21 mln zł. Pozyskane środki przeznaczymy m.in. na przystosowanie i certyfikację nowego Kompleksu Naukowo-Przemysłowego Biotechnologii Medycznej do wymogów FDA, co znacząco ułatwi nam w przyszłości rejestrację leków – zwłaszcza na bardzo obiecującym rynku Stanów Zjednoczonych. Wszystkie działania związane z rejestracja leków są realizowane zgodnie z przyjętym harmonogramem" – powiedział prezes MabionMabion Maciej Wieczorek, cytowany w komunikacie.

Spółka podpisała umowy objęcia 790 000 akcji serii K (z wyłączeniem prawa poboru) po cenie 41 zł za akcję z funduszami inwestycyjnymi i emerytalnymi, jak i innymi inwestorami instytucjonalnymi. Popyt na akcje znacząco przewyższał podaż. Po tej samej cenie, kolejne 510 000 akcji serii L w ramach kapitału docelowego zobowiązali się objąć założyciele MabionMabion, podano również.

WP

Środki z emisji zostaną przeznaczone przede wszystkim na: przystosowanie i certyfikację nowego Kompleksu Naukowo-Przemysłowego Biotechnologii Medycznej do wymogów FDA (amerykańskiej agencji ds. leków), pokrycie rynkowego i medycznego wzrostu kosztów badań klinicznych leku MabionCD20 oraz uzupełnienie kapitału obrotowego, wynikające głównie z przesunięć w rozliczeniach środków unijnych i podatków.

Mabion S.A.Mabion S.A. to czołowa polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. W 2010 roku MabionMabion wszedł na rynek NewConnect pozyskując 22,8 mln zł, a w kwietniu 2013 r. spółka przeniosła się na parkiet główny warszawskiej giełdy.

(ISBnews)

Polub WP Finanse
WP
WP