WP
WP

Mabion zakończy proces badań klinicznych nad CD20 do końca tego roku

Warszawa, 22.02.2016 (ISBnews) - Mabion przewiduje, że z końcem 2016 roku zakończą się badania na pacjentach leku MabionCD20, wykorzystywanego w terapii nowotworów krwi i reumatoidalnego zapalenia stawów (RZS), zapowiedział prezes spółki Maciej Wieczorek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

"Obecnie jesteśmy w końcówce badań klinicznych leku CD20" - powiedział Wieczorek podczas konferencji prasowej. Dodał, iż rejestracja leku trwa ok. 210 dni, natomiast "lek będzie gotowy w każdym momencie od dnia rejestracji, bo sami go wytwarzamy".

W styczniu br. Główny Inspektor Farmaceutyczny (GIF) zdecydował o wydaniu Mabionowi zezwolenia na "Wytwarzanie badanego produktu leczniczego" w Kompleksie Naukowo-Przemysłowym Biotechnologii Medycznej Mabion w Konstantynowie Łódzkim.

"7 firm jest zainteresowanych jako partnerzy w przypadku leku MabionCD20. Dwie z nich są gotowe do negocjacji handlowych. W naszej strategii dotyczącej 'partnering' chcemy zrobić swego rodzaju konkurs wśród oferentów" - powiedział także Wieczorek.
Mabion S.A. to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. W 2010 roku Mabion wszedł na rynek NewConnect pozyskując 22,8 mln zł, a w kwietniu 2013 r. spółka przeniosła się na parkiet główny warszawskiej giełdy.

WP

(ISBnews)

 

Polub WP Finanse
WP
WP