WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Gospodarka
15-06-2011 (14:05)

Maciej Kaliski nowym wiceministrem gospodarki

Premier Donald Tusk powołał w środę Macieja Kaliskiego na stanowisko wiceministra gospodarki. Będzie on odpowiadał w resorcie za sektor energetyczno-paliwowy i górnictwo - poinformowało Ministerstwo Gospodarki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Kaliski zastąpił na tym stanowisku Joannę Strzelec-Łobodzińską, która na początku czerwca została prezesem Kompanii Węglowej.

Nowy wiceminister pełnił dotychczas funkcję Dyrektora Departamentu Ropy i Gazu MG. Na stanowisko podsekretarza stanu w resorcie powołany został na wniosek wicepremiera, ministra gospodarki Waldemara Pawlaka.

Kaliski urodził się 2 marca 1947 r. w Olsztynie. Ukończył studia na Wydziale Wiertniczo - Naftowym Akademii Górniczo - Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie (1970 r.); doktorat obronił w 1975 r. na tym samym wydziale, a w 1990 r. otrzymał tytuł doktora habilitowanego nauk technicznych w zakresie górnictwa i geologii inżynierskiej na Wydziale Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej.

WP

Od 2007 r. jest profesorem tytularnym nauk technicznych. To autor lub współautor ponad 200 publikacji naukowych z zakresu techniki, technologii oraz ekonomiki i bezpieczeństwa sektora naftowego. Od zakończenia studiów jest pracownikiem naukowo - dydaktycznym na Wydziale Wiertnictwa, Nafty i Gazu Akademii Górniczo - Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie; obecnie jest zastępcą kierownika Katedry Inżynierii Gazownictwa.

W latach 1980 - 1985 Kaliski pełnił funkcję docenta Politechniki Algierskiej i równocześnie był wykładowcą w Instytucie Nauk o Ziemi na Uniwersytecie w Algierze. W latach 1989 - 2004 pracował także dla CBR /Heidelberger Zement - Group, pełniąc kierownicze funkcje w przedsiębiorstwach i spółkach tej grupy kapitałowej.

Departamentem Ropy i Gazu w Ministerstwie Gospodarki kierował od października 2008 r. Jest członkiem Rady Zarządzającej i delegatem Polski w Międzynarodowym Forum Energetycznym oraz w Międzynarodowej Agencji Energetycznej.

Polub WP Finanse
WP
WP