Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
seks
25-03-2014 (17:25)

MEN ws. programu "Szkoła Przyjazna Rodzinie" (komunikat)

...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

25.03. Warszawa - MEN informuje:

Minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska poprosiła mazowieckiego kuratora o zbadanie zasad, na których dyrektorzy szkół z powiatu wołomińskiego, podpisują deklaracje przystąpienia do programu "Szkoła Przyjazna Rodzinie".

Według dochodzących do MEN informacji, certyfikaty "Szkoły Przyjaznej Rodzinie" będzie nadawało Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny, ale pod kilkoma warunkami. Szkoła musi korzystać z odpłatnych programów prorodzinnych rekomendowanych przez Centrum.

Musi też uczestniczyć w kosztach przeprowadzenia programu w placówce. Dodatkowo zobowiązuje się w ciągu jednego roku szkolnego do realizacji przynajmniej trzech odpłatnych warsztatów dla uczniów, rodziców uczniów i nauczycieli. Kurator ma wyjaśnić, z jakich pieniędzy szkoła ma to wszystko finansować?. Czy dyrektorzy, podpisując deklaracje przystąpienia do programu, wiedzieli, jaki konkretnie program zaproponują uczniom? Czy Rodzice zostali zapoznani z jego zasadami? W akcję Centrum włączono też podobno samorządy, które mają przygotować wsparcie finansowe dla szkół podejmujących wdrażanie programów i szukać kolejnych chętnych. Na jakich zasadach?

Na te wszystkie pytania minister edukacji narodowej chce pilnie otrzymać odpowiedź.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ ksi/

Polub WP Finanse