Trwa ładowanie...
ycipk-1pc0om

Obywatel Ukrainy pracował nielegalnie. Został ukarany 22 tys. zł. grzywny

Mandat w wysokości 22 tys. zł i zakaz wjazdu do państw strefy Schengen – tak skończyła się dla obywatela Ukrainy naruszenie polskich przepisów dotyczących transportu pasażerów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Obywatel Ukrainy pracował nielegalnie. Został ukarany 22 tys. zł. grzywny
(Fotolia)
ycipk-1pc0om

36-letni obywatel Ukrainy przebywał w Polsce legalnie, ale już pracę kierowcy wykonywał z naruszeniem polskich przepisów. Został ukarany grzywną w wysokości 22 tys. zł; ma także roczny zakaz wjazdu do Polski i państw strefy Schengen - informuje PAP.

Mężczyzna został wytypowany do kontroli drogowej przez kontrolerów ITD, podczas gdy świadczył usługę jako kierowca BOLT.

ycipk-1pc0om

- Inspektorzy ITD zabezpieczyli samochód osobowy, którym kierował cudzoziemiec. W wyniku kontroli przeprowadzonej przez funkcjonariuszy Straży Granicznej stwierdzono, że mężczyzna podjął działalność gospodarczą niezgodnie z przepisami obowiązującymi w tym zakresie. W związku z tym Komendant Placówki Straży Granicznej w Poznaniu-Ławicy zobowiązał cudzoziemca do wyjazdu z Polski w terminie 30 dni oraz orzekł o zakazie ponownego wjazdu na terytorium RP i innych państw obszaru Schengen przez okres jednego roku – powiedziała rzeczniczka Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej mjr SG Joanna Konieczniak.

Dodała, że 36-latek ukarany został również przez Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Poznaniu. Za wykonywanie transportu osób wbrew przepisom ustawy o transporcie drogowym, na obywatela Ukrainy została nałożona grzywna w wysokości 22 tys. zł.

Obejrzyj: Emerytury. Co zrobić, by nie były głodowe? "Konieczna jest długa, legalna praca"

ycipk-1pc0om

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku

Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1pc0om

ycipk-1pc0om
ycipk-1pc0om